Naga MarketsBraster otrzyma spore dofinansowanie? Rozmowa z prezesem Dariuszem KarolakiemW końcówce ubiegłego tygodnia Braster poinformował w komunikacie prasowym o możliwym dofinansowaniu na kwotę do 50,1 mln zł, od European High Growth Opportunities Securitization Fund. Całą sytuację skomentował Dariusz Karolak Prezes Zarządu Braster w rozmowie z redaktorem Comparic24.tv – Marcinem Podlackim.

  • Rozmowa z przedstawicielem spółki Braster – Dariuszem Karolakiem.
  • Informacje o dofinansowaniu skutkowały skokowymi wzrostami na akcjach spółki w ostatnich dniach.
  • Braster planuje rozwój portfolio produktowego!

Te artykuły również Cię zainteresują
European High Growth Opportunities Securitization Fund może dofinansować działalność Brastera kwotą do 50,1 mln zł

Końcówka stycznia przyniosła dynamiczne wzrosty na walorach mocno przecenionego w ostatnim czasie Brastera. Zarząd spółki wstępnie zaakceptował niewiążącą ofertę inwestycyjną, złożoną przez European High Growth Opportunities Securitization Fund oraz podjął rozmomy z inwestorem w celu uzgodnienia warunków potencjalnego finansowania i wypracowania odpowiedniej dokumentacji transakcyjnej.

“Zaakceptowany wstępnie Term sheet zakłada dwuletni program finansowania oparty na emisji obligacji zamiennych na akcje spółki oraz warrantów subskrypcyjnych, w ramach którego zaangażowanie inwestora pod warunkiem ziszczenia się określonych kryteriów może wynieść do 50,1 mln zł. W zamian za środki pieniężne wypłacane na rzecz spółki w transzach (cztery pierwsze transze po 0,9 mln zł, następnie 155 transz po 0,3 mln zł), Term sheet zakłada oferowanie inwestorowi przez spółkę w transzach obligacji o łącznej wartości nominalnej do 6 mln zł zamiennych na akcje, po cenie emisyjnej równej 95 proc. wartości nominalnej i z rocznym terminem wykupu” – czytamy w komunikacie.

Dodano także wzmiankę, w jakich okolicznościach spółka mogłaby skorzystać z dodatkowych środków:

“Spółka mogłaby skorzystać z finansowania po raz pierwszy po zamknięciu transakcji, a następnie okresowo z zastrzeżeniem konwersji wszystkich wcześniej wyemitowanych obligacji zamiennych lub zakończenia okresu karencji. Cena zamiany jednej obligacji na akcję miałaby wynosić 95 proc. najniższej średniej ceny zamknięcia ważonej wolumenem akcji spółki z okresu 15 dni sesyjnych, bezpośrednio poprzedzających złożenie oświadczenia o zamianie obligacji”.

Zobacz również: Rok 2020 w liczbach na GPW i NewConnect. Wig20 kończy rok blisko 8% pod kreską!

Walory Braster zyskały w ostatnich dniach ponad 100%!

Po bardzo słabej postawie walorów spółki Braster w ostatnich miesiącach, kiedy kurs stracił kilkadziesiąt procent, spadając ze szczytu odnotowanego w końcówce sierpnia (1,188) do okolic 40 gr w końcówce roku, w ostatnich dniach, akcje złapały drugi oddech i dynamicznie odbiły od poziomu wsparcia. Kurs zyskał blisko 300% w ciągu miesiąca, z czego ponad 100% wzrost, walory zanotowały w ciągu ostatnich kilku sesji.

Obecnie obserwujemy domykanie luki wzrostowej i realizację zysków, a akcje od szczytu straciły już mniej więcej 30%. Jeśli wszystkie zapowiedzi Prezesa spółki o których wspomniał w wywiadzie, zostaną spełnione, istnieje spora szansa, że wielu inwestorów zacznie ponownie interesować się spółką, co może skutkować kontynuacją wzrostów, po domknięciu luki, w okolicach 90 groszy za jedną akcję.

Notowania spółki Braster z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

 

 

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here