Naga MarketsBraster miał 3,28 mln zł straty netto, 2,97 mln zł straty EBIT w I poł. 2021 r.Warszawa, 01.10.2021 (ISBnews) – Braster w restrukturyzacji odnotował 3,28 mln zł jednostkowej straty netto w I poł. 2021 r. wobec 4,41 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 2,97 mln zł wobec 3,82 mln zł straty rok wcześniej.Przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,3 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 0,15 mln zł rok wcześniej.

„Na dzień publikacji niniejszego sprawozdania przyspieszone postępowanie układowe jest w toku, przy czym układ z wierzycielami nie został dotychczas zawarty. Obecnie spółka dąży do zawarcia układu z wierzycielami w ramach przyspieszonego postępowania układowego. Termin zakończenia postępowania jest jednak zależny od szeregu czynników, w tym także czynników od spółki niezależnych. Pomimo więc wydłużenia się czasu trwania procesu, zarząd Braster podejmuje wszelkie możliwe w obecnej sytuacji spółki i warunkach gospodarczych działania, pozwalające na maksymalnie sprawne przeprowadzenie postępowania, nadto w warunkach jego pełnej transparentności” – czytamy w raporcie.

Braster w restrukturyzacji jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Braster Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here