Naga MarketsBraster ma porozumienie z LDA Capital ws. potencjal. finansowania na 100 mln złWarszawa, 22.09.2021 (ISBnews) – Braster w restrukturyzacji zawarł z LDA Capital, LLC z siedzibą w Stanach Zjednoczonych porozumienie dotyczące potencjalnego finansowania działalności spółki (ang. engagement letter), podał Braster. Porozumienie przewiduje finansowanie do kwoty 100 mln zł w formie umowy opcji sprzedaży akcji przez okres 5 lat.

Porozumienie nie wyklucza możliwości pozyskiwania finansowania z innych źródeł zastrzega natomiast wyłączność dla mechanizmu „Put Option Agreement”, podkreślono.„W zawartym porozumieniu strony uzgodniły kluczowe warunki potencjalnego finansowania przewidujące m.in. finansowanie do kwoty 100 mln zł w formie umowy opcji sprzedaży akcji (ang. Put Option Agreement) przez okres 5 lat za określoną premię opcyjną i z przeznaczeniem na kapitał obrotowy i rozwojowy spółki. Program finansowania ma być oparty na emisji akcji spółki i zakłada oferowanie przez spółkę akcji dla LDA Capital lub podmiotów z nim stowarzyszonych” – czytamy w komunikacie.

Spółka zastrzegła, iż podpisana dokumentacja ma charakter niewiążący i jest ważna przez okres 60 dni od jej zawarcia. Strony obecnie przygotują i wynegocjują niezbędną dokumentację transakcyjną, w tym odpowiednią umowę, odzwierciedlającą powyższe warunki.

„Spółka zastrzega jednak, iż zawarcie porozumienia nie oznacza uzyskania przez spółkę ww. finansowania, do czego niezbędne jest m.in. zawarcie stosownych umów, podjęcie odpowiednich uchwał przez walne zgromadzenie spółki oraz zapewnienie akcji mogących być przedmiotem opcji sprzedaży w ramach programu finansowania” – czytamy dalej.

LDA Capital to założona w 2018 roku alternatywna grupa inwestycyjna posiadająca doświadczenie w złożonych transakcjach transgranicznych. Założyciele LDA Capital mają 20-letnią historię biznesową, łącznie zrealizowali ponad 200 transakcji w całej strukturze kapitałowej zarówno na rynku publicznym, jak i prywatnym w 42 krajach o łącznej wartości transakcji powyżej 10 mld USD, wskazano w materiale.

„Podjęcie przez spółkę współpracy z takim partnerem mogłoby w ocenie zarządu spółki wpłynąć pozytywnie na sytuację finansową spółki i możliwość rozwoju jej działalności w przyszłości” – podsumowano w komunikacie.

Braster w restrukturyzacji jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Braster Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara nbp | dolar notowania | jsw akcje wykres | kurs lewa bułgarskiego | ccc notowania | indeks sp500 | wirtualna polska akcje opinie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here