Naga MarketsBraster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester.

braster
źródło xStation 5

Spółka była największą gwiazdą piątkowej sesji. Jej akcje drożały o ponad 25% przy najwyższych obrotach od początku maja, ostatecznie jednak sesja zakończyła się przy zaledwie 11% wzrostu. Na wykresie mamy trzeci wyżej położony dołek i możliwość wybicia linii bessy. Znając jednak fundamenty spółki, trudno oczekiwać znaczącej poprawy, po za oczywiście emocjonalną korektą wzrostową. Fundamenty są bowiem takie, że spółka ma problemy z pieniędzmi. Piątkowa euforia została wywołana przez informacje o tym, że spółka postarała się o nowy zastrzyk gotówki w postaci emisji nowych obligacji. Warto mieć jednak na uwadze, że spółka już wcześniej informowała, że nie ma wystarczających środków na wykup obligacji, który termin wykupu przypada na 29 maja. Trudno oczekiwać aby kolejne dosypanie gotówki coś zmieniło. Problemem jest bowiem fatalna sprzedaż i brak zysków i to nie ulegnie nagłej poprawie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce.

snieżka
źródło xStation 5

Spółka opublikowała podczas sesji z ubiegłego piątku raport z wynikami za pierwszy kwartał. Wynika z niego, że zysk netto w tym okresie sięgnął 14 mln zł co oznacza wzrost w skali rocznej o 37%. Wynik przewyższył oczekiwania analityków. EBITDA wyniosła 22,6 mln co oznacza wzrost o ponad 19%. Przychody wyniosły 128,5 mln zł co oznacza wzrost o 8,5%. Sprzedaż w Polsce wzrosła o 13,4% do poziomu 104,3 mln zł. Sprzedaż spółki ogółem w pierwszych trzech miesiącach wzrosła o 8,5% do poziomu 128,5 mln zł. Spoglądając na wykres tygodniowy widać, że nadszedł czas korekty w wieloletnim trendzie wzrostowym. Dwa ostatnie ruchy korekcyjne miały zbliżony zasięg. Jeżeli sytuacja miałby się powtórzyć to końca korekty moglibyśmy oczekiwać w rejonie 84 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here