Naga Markets


Działalność spółki Braster związana jest zastosowaniem ciekłych kryształów w diagnostyce raka piersi.

braster
źródło xStation 5

Spółka notuje wyraźne ożywienie od połowy lutego. Powodem nagłej zwyżki były pozytywne informacje. Najpierw spółka poinformowała o wejściu na rynek indyjski, gdzie do końca 2021 roku ma trafić łącznie 7500 urządzeń wraz z pakietami badań. Spółka podpisała także warunkową umowę emisji i subskrypcji obligacji zamiennych na nowe akcje. Zaangażowanie inwestora, który podpisał umowę ma sięgnąć 44 mln zł. Są to kluczowe informacje, biorąc pod uwagę kiepski stan finansów firmy. Ostatni raport za trzeci kwartał był 27 z rzędu zakończonym stratą netto. Wyniosła ona 4,68 mln zł, a od początku roku strata sięga już 15,2 mln zł.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Jedynym pozytywem są więc ostatnie informacje, szczególnie wejścia na nowe rynki zagraniczne. Wydaje się jednak, że na dłuższą metę rynek będzie oczekiwał przełożenia informacji na poprawę wyników. Jeżeli bowiem spółka w kolejnych kwartałach będzie generować straty, trudno będzie przekonać do niej inwestorów. W tym roku mamy całkiem sporą zwyżkę, aczkolwiek patrząc na wykres widać, że wcześniej spółka także miewała dynamiczne korekty. Obecnie kurs testuje poziom dołków z ubiegłego roku. W podobnym miejscu zakończyła się wcześniejsza korekta. Jeżeli więc nie pojawią się kolejne pozytywne informacje lub lepsze wyniki, a opór nie zostanie przełamany, trudno będzie o dalszy wzrost ceny.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 18.03.2019 EUR/USD, GBP/USD
Następny artykułKomentarz walutowy – cisza przed burzą?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

  1. Firma Braster oferuje urządzenia termograficzne do badań z pakietami opisów wyników jako uzupełnienie profilaktyki raka piersi. Urządzenie do użytku domowego można kupić przez internet. Obraz z badania jest przesyłany do centrum telemedycznego Braster w celu analizy przy użyciu sztucznej inteligencji. Zaletą badania jest brak szkodliwego promieniowania rentgenowskiego. Lekarze zalecają samobadanie poprzez dotyk, ściskanie gruczołów sutkowych w celu usunięcia płynów i regularne badania USG piersi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here