Naga MarketsDziałalność spółki Braster związana jest zastosowaniem ciekłych kryształów w diagnostyce raka piersi.

braster
źródło xStation 5

Spółka notuje wyraźne ożywienie od połowy lutego. Powodem nagłej zwyżki były pozytywne informacje. Najpierw spółka poinformowała o wejściu na rynek indyjski, gdzie do końca 2021 roku ma trafić łącznie 7500 urządzeń wraz z pakietami badań. Spółka podpisała także warunkową umowę emisji i subskrypcji obligacji zamiennych na nowe akcje. Zaangażowanie inwestora, który podpisał umowę ma sięgnąć 44 mln zł. Są to kluczowe informacje, biorąc pod uwagę kiepski stan finansów firmy. Ostatni raport za trzeci kwartał był 27 z rzędu zakończonym stratą netto. Wyniosła ona 4,68 mln zł, a od początku roku strata sięga już 15,2 mln zł.

Jedynym pozytywem są więc ostatnie informacje, szczególnie wejścia na nowe rynki zagraniczne. Wydaje się jednak, że na dłuższą metę rynek będzie oczekiwał przełożenia informacji na poprawę wyników. Jeżeli bowiem spółka w kolejnych kwartałach będzie generować straty, trudno będzie przekonać do niej inwestorów. W tym roku mamy całkiem sporą zwyżkę, aczkolwiek patrząc na wykres widać, że wcześniej spółka także miewała dynamiczne korekty. Obecnie kurs testuje poziom dołków z ubiegłego roku. W podobnym miejscu zakończyła się wcześniejsza korekta. Jeżeli więc nie pojawią się kolejne pozytywne informacje lub lepsze wyniki, a opór nie zostanie przełamany, trudno będzie o dalszy wzrost ceny.

Czytaj także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpol

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Firma Braster oferuje urządzenia termograficzne do badań z pakietami opisów wyników jako uzupełnienie profilaktyki raka piersi. Urządzenie do użytku domowego można kupić przez internet. Obraz z badania jest przesyłany do centrum telemedycznego Braster w celu analizy przy użyciu sztucznej inteligencji. Zaletą badania jest brak szkodliwego promieniowania rentgenowskiego. Lekarze zalecają samobadanie poprzez dotyk, ściskanie gruczołów sutkowych w celu usunięcia płynów i regularne badania USG piersi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here