Naga MarketsDziałalność spółki Braster związana jest zastosowaniem ciekłych kryształów w diagnostyce raka piersi.

braster

Notowania spółki podskoczyły podczas wczorajszej sesji o 40% przy bardzo wysokich obrotach. To pokazuje skalę dotychczasowego wyprzedania rynku. Ogólny, długoterminowy trend spadowy związany jest ze słabymi wynikami finansowymi, a mówiąc wprost z brakiem jakichkolwiek zysków, a nawet z problemami dotyczącymi spłat obligacji. Generalnie więc cały czas powtarza się ten sam schemat, kurs nagle rośnie po podaniu jakiegoś newsa, a następnie wszystko wraca do normy. Obecne odbicie ma miejsca na poziomie historycznego minimum. Wydaje się więc, że warto zachować ostrożność, tym bardziej, że powód wczorajszych wzrostów sam w sobie nie wpłynie na poprawę wyników, ani też nie jest warty tyle ile wynosiła wczorajsza zwyżka.

Tym powodem była publikacja wyników badań, które miały potwierdzić skuteczność produktu Braster w wykrywaniu raka piersi. Technologia ta nie daje pewnych rezultatów, a badania wskazują na jej ograniczone działanie jako samodzielnej metody przesiewowej. Z raportu wynika jednak, że urządzenie jest przydatne jako metoda wspomagająca. Wydaje się więc, że jest to kolejna informacja typu wejście na nowy rynek, jak ostatnio Indie, Korea Południowa czy wielka Brytania, która jednak nadal nie przekłada się na poprawę wyników. Co do techniki, od marcowego szczytu mieliśmy już kilka odbić o 20-40%, które szybko się kończyły i wydaje się, że spółka zyskała miano dość mocno spekulacyjnej.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here