Naga MarketsAkcje Braster mocno w góręDzisiejszym liderem na GPW jest spółka Braster (BRA), która po godzinie 12:00 rośnie już ponad 27%. Za jedną akcję trzeba płacić 2 zł. Jeszcze wczoraj cena konsolidowała w zakresie 1,5 -1,6 zł. Skąd te wzrosty?


Braster otrzyma zastrzyk gotówki

Braster (BRA) załatwił wszystkie formalności, aby otrzymać nowe środki. Jak poinformowała w czwartek spółka, “warunki emisji obligacji zamiennych na akcje zostały zatwierdzone przez inwestora i tym samym obie strony uznały za spełniony ostatni warunek umowy. Spółka ma niezwłocznie przystąpić do realizacji postanowień umowy, co pozwoli na pozyskanie kapitału na realizację założeń strategicznych.”

Pieniądze są potrzebne spółce do zachowania płynności finansowej. W ubiegłym roku przeprowadzony audyt wykazał, że “brak dostatecznego stanu środków pieniężnych może spowodować opóźnienia lub niemożność regulowania zobowiązań przez spółkę oraz stanowić zagrożenie dla kontynuacji jej działalności”.

Zobacz także: Kurs euro po 4,3060 zł. Ponowny atak EUR/PLN na 4,31 zł zakończy się wybiciem?

Sytuacja techniczna na wykresie

Notowania otwierają się wyraźną luką wzrostową. Dzisiejsza cena otwarcia to 1.86 zł. Zaraz po rozpoczęciu sesji, wzrosty są kontynuowane. Co prawda spółka utrzymuje się od dłuższego czasu w trendzie spadkowym. Niemniej, jeżeli euforia zostanie utrzymana do końca dnia, to w przyszłym tygodniu spodziewałbym się ataku na strefę oporową przy poziomie 2,50 zł. Dopiero jej pokonanie zmieni układ sił na wykresie, wtedy też większa korekta wzrostowa miałaby szansę się pojawić.

Wykres akcji braster GPW 17 maja 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here