Naga MarketsBraster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Braster Tester.

braster
źródło xStation 5

Akcje spółki silnie drożały podczas środowej sesji. Czwartek nie przyniósł już jednak tak spektakularnych wzrostów. Spoglądając na wykres, widać że kurs porusza się w wąskiej konsolidacji, gdzie kluczowym oporem są okolice 2 zł. Poziom ten nie jest przełamywany od początku maja i na razie wydaje się, że niewiele wskazuje na to aby mogło dojść do wybicia, mimo że spółka ma za sobą serię spadków trwających od początku marca. Chwilowe wzrosty zazwyczaj wywoływane są medialnymi informacjami. Tak też było w środę, kiedy spółka poinformowała o podpisaniu umowy na dystrybucję swojego urządzenia medycznego na terenie Korei Południowej. Problemem może być na razie to, że podobne informacje wciąż nie przekładają się na wyraźną poprawę wyników ze sprzedaży.

Zobacz również: PlayWay [PLW], Instal Kraków [INK] – Gorące spółki dnia

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce.

kruk
źródło xStation 5

Notowania spółki nieznacznie rosły podczas wczorajszej sesji przy niskich obrotach. Mimo tego wydaje się, że kurs kontynuuje odbicie zmierzając na poziomie 193 zł. Wybicie tego poziomu powinno skutkować dalszymi wzrostami w rejon 205 – 206 zł czyli opór oparty o szczyty z września i listopada ubiegłego roku. Od marca mamy wyraźną tendencję wzrostową i spółka odrabia potężne straty z wcześniejszego okresu. W ostatnich dniach spółka poinformowała, że wartość wierzytelności nabywanych przez grupę Kruk wyniosła w drugim kwartale 1,89 mld złotych co oznacza wzrost o 1% w skali roku. Wartość spłat z tytułu obsługi portfeli wierzytelności wzrosła w drugim kwartale o 11%. W całym pierwszym półroczu bieżącego roku, wartość wierzytelności nabywanych przez spółkę wyniosła 3,28 mld zł, co oznacza wzrost o 32% w porównaniu z poprzednim rokiem. Nakłady na wierzytelności w tym półroczu były niższe o 24%, a wartość spłat w pierwszej połowie roku wzrosła o 15%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here