Naga MarketsBraster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi.

braster
źródło xStation 5

Spółka traci na wartości od ponad 2 lat, w tym roku notując już 80% przecenę. Powody takiego stanu rzeczy są proste, chodzi o brak zysków. W ujęciu rocznym, ostatnie lata kończą się stratami, które dodatkowo się powiększają. Drugi kwartał bieżącego roku był 26 kwartałem z rzędu zakończonym ze stratą netto. Także wyniki za pierwsze półrocze nie wyglądają dobrze. Ponad 10,5 mln zł straty netto, mimo że przed rokiem było to ponad 12 mln zł starty. W ujęciu operacyjnym wynik jest podobny, także na minusie, a przychody od stycznia wynoszą zaledwie 0,25 mln zł. Zachodzą więc uzasadnione obawy o stan finansów spółki, które po prostu nie przynosi zysków. W mediach pojawiały się już wzmianki o tym, że problemy mogą pojawić się już w przyszłym roku. 14 listopada poznamy wyniki za trzeci kwartał, trudno oczekiwać zysków. Aczkolwiek skoro rynek spodziewa się najgorszego, jakakolwiek poprawa mogłaby zainicjować korektę na tak silnie wyprzedanym rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Czytaj także: Braster – słabsze wyniki sprzedaży w II kwartale

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here