Naga MarketsBraster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi.

braster
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o ponad 32% przy wysokich obrotach. Była to kolejna sesja w ostatnim czasie, która przynosi niezwykle dynamiczne wzrosty. Powód zwyżki nadal pozostaje ten sam, mianowicie pojawiająca się szansa wejścia spółki na rynek chiński, o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, że spółka podpisała umowę o współpracy z firmą Kontrue – jednym z czołowych dystrybutorów urządzeń medycznych w Chinach. Sprzedaż urządzenia Braster Pro na rynku chińskim ma ruszyć po zarejestrowaniu produktu w Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Wszelkie procesy rejestracyjne mają potrwać co najmniej 1 rok. Rynek odbiera możliwość wejścia na tak wielki rynek jako jedną z nielicznych szans na poprawę słabych wyników, spółka bowiem notuje kolejne kwartały ze stratami. Na wykresie, kurs otarł się o poziom 2 zł. Od początku roku mamy układ coraz niższych wierzchołków, wydaje się więc, że pierwsze zawahanie może pojawić się przy linii poprowadzonej po ostatnich szczytach lub przy poprzednim szczycie czyli w rejonie 3,50 zł. Wtedy też korekta byłaby porównywalna pod względem zasięgu do odbicia z końca pierwszego półrocza.

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Alior Bank, Forte, Europejskie Centrum Odszkodowań

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie.

bowim

Spółka opublikowała wczoraj wyniki za trzeci kwartał. Zysk netto sięgnął w tym okresie 2,88 mln zł wobec 3,44 mln zł rok temu. Lepiej wypadł odczyt wyniku operacyjnego, który był porównywalny do tego sprzed roku. Zaskakująco mocno wypadły za to przychody, które sięgnęły 328 mln zł i były i ponad 10% większe niż przed rokiem. Jeszcze lepiej wypadają przychody w ujęciu od początku roku. Przez 9 miesięcy przychody po raz pierwszy w historii spółki przekroczyły pułap 1 mld zł. Oznacza to poprawę względem ubiegłego roku o ponad 21%. Wyraźna poprawa po stornie przychodów może z czasem wpłynąć na wynik netto, zwłaszcza kiedy efekty zaczną przynosić także czynione obecnie liczne inwestycje. Rynek póki co reaguje dość słabo. Kurs respektuje krawędzie kanału spadkowego i wydaje się, że niebawem cena spadnie na niższe rejony.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here