TMS


Działalność spółki Braster związana jest zastosowaniem ciekłych kryształów w diagnostyce raka piersi.

Spółka traci na wartości od blisko 2 lat, obecnie znajdując się tuż nad historycznymi minimami notowań. Głównym powodem są słabe wyniki, gdyż spółka co roku notuje stratę netto. Ta w 2017 roku powiększyła się do niemal 25 mln zł. Także pierwszy kwartał bieżącego roku nie przyniósł zysków i był to już 25 kwartał z rzędu zakończony pod kreską. Jedynym pozytywem zdaje się być wchodzenie na rynki zagraniczne. Póki co jednak, nie przekłada się to na wyniki finansowe. Spółka zdaje się posiadać innowacyjny produkt, którego nie potrafi jednak, przynajmniej na razie, skutecznie sprzedawać. Oczywiście, może się to zmienić, ale problemem zaczyna być malejący stan kasy w spółce. Pojawiły się nawet medialne doniesienia o tym, że jeżeli nic się nie zmieni, problemy z finansowaniem mogą pojawić się już w przyszłym roku. Na tym tle, martwić powinny także dość wysokie ogólne koszty zarządu. Spółka od początku roku spadła o ponad 40%. W ubiegłym roku o ponad 60%. Od połowy stycznia trwa obecna fala spadkowa. Patrząc na historię, można oczekiwać korekty. Jeżeli ta się pojawi, jej pierwszym celem będą okolice wcześniejszych dołków, a więc rejon 5,50 zł.

Już 25 maja zaczynamy 3 dniową Konferencję WallStreet 22. Jeżeli interesujesz się rynkiem akcji, nie może Cię zabraknąć. My także tam będziemy.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here