Naga MarketsPowstał nowy sposób na połączenie inwestowania i wydobywania wirtualnych walut, ponieważ wiele protokołów przesuwa się w kierunku łączenia sił. Mining 2.0 jest wciąż bardzo nowym zjawiskiem i w dalszym ciągu istnieje znaczna przestrzeń do ulepszeń, która posłuży jako podstawa do jego dalszych badań i usprawnień.


Idea ma zachęcić uczestników sieci do nowych inwestycji

Mining 2.0 jest definiowany jako każda usługa kopiących świadczona przez stronę trzecią zdecentralizowanej sieci w zamian za rekompensatę przydzieloną przez sieć. Obserwatorzy i zwolennicy technologii blockchain od co najmniej ubiegłego roku informują o zjawisku ulepszonego Miningu 2.0 czyli pomyśle, w którym zdecentralizowana sieć zachęca użytkowników do dostarczania mocy obliczeniowych w celu uruchamiania różnych usług – jednocześnie nagradzając ich za to. Pomysł rozszerzony na społeczność inwestycyjną będzie oznaczał dla inwestora bezpośrednie zaangażowanie w sieci, w które inwestuje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nową ideą zainteresowały się już fundusze tj. CoinFund oraz Placeholder.

Firmy CoinFund i Placeholder wcześniej informowały o wykorzystaniu górnictwa 2.0 jako zróżnicowanej strategii dla ich funduszy, aby bezpośrednio inwestować w sieci i generować zwroty. Usługi te obejmują między innymi przetwarzanie transakcji, łączenie zasobów, oprogramowań, aktywne zarządzanie treścią, tworzenie nowego rynku i wiele innych – napisano w oświadczeniu CoinFund.

Z kolei fundusz Placeholder konsekwentnie interesuje się protokołami, które pozwalają różnym grupom interesariuszy znajdować wspólny cel inwestycyjny. Dzięki funduszom tj. Aragon, MakerDAO i Decred, firma konsekwentnie inwestuje w optymalizację warunków współpracy.

Uważamy, że każda aktywność rekompensowana nagrodami określonymi w zasobach sieciowych kwalifikuje się jako Mining 2.0 – uważa Devin Walsh, analityk w CoinFund.

Branża kryptowalut cały czas przechodzi zmiany. W połowie stycznia powstała nowa kryptowaluta Grin, zorientowana na zachowanie prywatności i bezpieczeństwo sieci, którą okrzyknięto Bitcoinem 2.0.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here