Naga MarketsAkcje kanadyjskiej firmy z branży konopnej Tilray Inc. wzrosły w środę o niemal 51 proc. powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 25 stycznia aprecjacji do blisko 310 proc. Licząc natomiast od dołków z kwietnia 2020 roku, wzrosły one już o ponad 2530 proc. Tak znaczna aprecjacja w ostatnim czasie związana jest między innymi, a właściwie przede wszystkim z kolejną zorganizowaną akcją grupy WallStreetBets, która zasłynęła przeprowadzając short squeeze na akcjach GameStop.

  • Spekulanci z WallStreetBets mają nowy cel
  • Spółki z branży konopnej na celowniku spekulantów z Reddita
  • Akcje Tilray wzrosły w ciągu zaledwie trzech dni o 142 proc.  

Akcje Tilray wystrzeliły o 142 proc.

Akcje kanadyjskiej spółki Tilray będącej światowym liderem w dziedzinie badań, uprawy, przetwarzania i dystrybucji konopi indyjskich wzrosły od początku tygodnia o ponad 142 proc. Jest to reakcja na kolejną akcję organizowaną przez grupę spekulantów z WallStreetBets, którzy po spółce GameStop skupili się na branży konopnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grupa spekulantów, którzy wymieniają się wiadomościami na podgrupie WallStreetBets na Reddit zachęcała się nawzajem do uczynienia z Tilray następnego GameStop poprzez tworzenie presji popytowej na akcje spółki.

Korey Bauer, dyrektor ds. inwestycji i zarządzający portfelem Cannabis Growth Fund z Foothill Capital Management, powiedział, że Tilray ma jeden z najwyższych poziomów krótkich pozycji jako procent akcji wśród spółek z branży konopnej, co czyni go naturalnym celem dla grupy Reddit.

Innym z czynników determinujących ostatnie zwyżki notowań była informacja o zawarciu przez spółkę Tilray umowy z Grow Pharma na import i dystrybucję produktów z konopi indyjskich na rynek medyczny w Wielkiej Brytanii.

Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że wzrosty te nie rozpoczęły się wcale tydzień czy dwa temu, lecz już pod koniec poprzedniego roku, co ma bezpośredni związek ze zmianą władzy w Stanach Zjednoczonych. Oczekuje się bowiem, że Joe Biden przyjmie bardziej proreformatorski program niż jego poprzednik i wprowadzając odpowiednie przepisy zniesie federalny zakaz marihuany w USA, który w obecnej formie klasyfikuje ją jako narkotyk podobny do heroiny.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo spodziewa się, iż branża konopna stworzy ponad 60 000 miejsc pracy, pobudzi działalność gospodarczą o wartości 3,5 miliarda dolarów i wygeneruje ponad 300 milionów dolarów wpływów podatkowych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara nbp prognozy | kryptowaluty kursy | bitcoin system | zloty kurs | dolar usd kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWielton: Docelowo wydzielenie produkcji w Wieluniu, na GPW spółka holdingowa
Następny artykułAsbis zainwestuje 1 mln dolarów w Breezy – nową spółkę w grupie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here