Naga MarketsNapis ropy WTI notowania surowcaPrzed długo oczekiwanym spotkaniem OPEC i jego sojuszników (OPEC+) 1 lipca, analitycy Goldman Sachs napisali, że potrzebna jest większa produkcja ropy z sojuszu, aby zrównoważyć rynek czarnego złota do 2022 roku. Z kolei w opinii strategów z Danske Banku czeka nas jeszcze długa droga do „normalizacji”. Ropa Brent wzrasta drugą sesję oscylując blisko tegorocznych maksimów 75 USD za baryłkę.

Większa podaż OPEC+ potrzebna do zrównoważenia rynku ropy – Goldman Sachs

Spodziewamy się, że OPEC+ utrzyma stanowisko dotyczące podwyżek produkcji wskazują na ryzyko pogorszenia globalnej podaży, wskazując na bardziej solidne perspektywy dla ropy naftowej i sektora wydobywczego niż produkty naftowe i sektor przetwórczy – napisano w raporcie.Podstawowy scenariusz strategów zakłada wzrostu podaży o 0,5 mln baryłek dziennie od producentów OPEC+ przez kolejne miesiące, kiedy grupa spotyka się 1 lipca, aby omówić zagrożenie potencjalnego powrotu produkcji w Iranie i wciąż powolny wzrost aktywności amerykańskich łupków.

Bez dramatu OPEC+ w tym tygodniu, sygnały Fed są ważniejsze dla rynków walutowych – Danske Bank

OPEC+ ma zwiększyć produkcję, ale jeszcze długa droga do „normalizacji”. W opinii strategów z Danske Banku korelacja między głównymi firmami naftowymi i walutowymi jest obecnie bardzo niska. W przypadku FX kierunek polityki Fed i reflacja przeważa nad decyzjami OPEC.

Oczekuje się, że OPEC będzie kontynuował powolną normalizację poziomów produkcji w tym tygodniu, po dużych cięciach od początku 2020 roku. Naszym zdaniem zwrot ze strony Fed i silniejszy dolar wraz ze wzrostem produkcji utrzymają notowania ropy około 70 USD/brk dla Brent. Ogólnie rzecz biorąc, korelacja między ropą, a walutami jest obecnie bardzo niska – wskazano w raporcie.

Jeżeli ceny ropy cofną się o krok od tych poziomów z powodu rosnącej produkcji, w ocenie ekspertów nie będzie to miało większego znaczenia dla rynku walutowego. Dla EUR/USD wpływ rosnących cen ropy pozostaje dość niejednoznaczny.

W pewnym momencie i jeśli OPEC pozostanie na konserwatywnej ścieżce pod względem produkcji, ceny ropy mogą rzeczywiście dalej rosnąć. Kierunek handlu reflacyjnego i Fed nadal będą przyćmiewać inne czynniki, takie jak ropa i OPEC. Pozostajemy pozytywnie nastawieni do dolara amerykańskiego – podsumowano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: oncoarendi notowania | allegro akcje | cdprojekt akcje | cd projekt kurs akcji | santander akcje | notowanie funta | zloty online |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here