Naga Markets

Rynki walutowe rozpoczęły tydzień stabilnie, wzmocnione mocnym zakończeniem zeszłego tygodnia na rynkach akcji i wydaje się, że otrząsnęły się z nieco niższego niż oczekiwano docelowego wzrostu z Chin. Ekonomiści z ING spodziewają się, że dolar pozostanie w ograniczonym zakresie. Również stratedzy z HSBC omówili perspektywy dla dolara amerykańskiego. Prognozują, że w dłuższej perspektywie „greenback” ponownie spadnie.

Kolejny tydzień konsolidacji dla dolara – ING

W trakcie dzisiejszej sesji dolar nie znalazł zbyt dużego wsparcia ze strony nieco niższego niż oczekiwano chińskiego celu wzrostu na 2023 r. na poziomie 5,0% (oczekiwano 5,5-6,0%). Podobnie, akcje nadal utrzymują się dość dobrze pomimo dużego wzrostu rentowności obligacji w zeszłym tygodniu i zapewniają niewielkie wsparcie dla walut procyklicznych.







Podejrzewamy, że jest to kolejny tydzień konsolidacji dla dolara, w którym DXY nadal handluje w zakresie 104,00-105,50 – napisano w raporcie.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Kurs dolara: USD będzie ograniczony zakresem, z ryzykiem przesuniętym w dół – HSBC

Ekonomiści z HSBC omawiają perspektywy dolara amerykańskiego. Oczekuje się, że w dłuższej perspektywie dolar ponownie spadnie.

Spodziewamy się, że dolar amerykański pozostanie niestabilny, a ryzyko przesunie się w dół w najbliższym czasie. Kiedy niepewność co do stóp Rezerwy Federalnej, perspektyw gospodarczych Stanów Zjednoczonych i ożywienia w Chinach opadnie, dolar amerykański prawdopodobnie osłabnie w dłuższej perspektywie – wskazano w raporcie.

Kurs EUR/USD: Umiarkowanie pozytywny cel średnioterminowy – Commerzbank

Ryzyko inflacji powraca. Jak obawy inflacyjne wpłyną tym razem na EUR/USD? Ulrich Leuchtmann, szef działu badań walutowych i towarowych w Commerzbanku, spodziewa się, że wspólna waluta będzie miała problemy w dłuższej perspektywie.

Podczas gdy inflacja bazowa w USA powoli, ale mniej więcej systematycznie spada, w strefie euro utrzymuje się na stałym trendzie wzrostowym. Oznacza to, że EBC musi działać w sposób restrykcyjny lub ma mniejsze możliwości łagodzenia polityki pieniężnej w dającej się przewidzieć przyszłości.

AVA Trade

W rezultacie pozostaję umiarkowanie pozytywnie nastawiony do średnioterminowego kursu EUR/USD – podkreślono.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Jak zauważył analityk sprawy średnio- i długoterminowe wyglądają inaczej. Dolar wydaje się bardziej odporny na ryzyko recesji niż euro, ponieważ w czasach recesji w Europie mogą pojawić się szczególne problemy strukturalne.

Gdyby stało się jasne, że w walce z inflacją potrzebny jest szybszy QT, EBC mógłby mieć większe problemy niż Fed. Te argumenty są powodem, dla którego średnio i długoterminowo nie jestem optymistą co do wzrostu EUR/USD – podsumowano.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKursy walut 06.03.2023 r. Dolar i funt tracą dzisiaj prawie 0,9 proc. względem złotego
Następny artykułPrzegląd dnia Comparic.pl: Bitcoin spadnie do 10 000 dol? Złoto może się okazać wygranym 2023 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.