Naga MarketsFunt pozostaje jedną z najsłabszych walut. Co z kursem złotego, euro, dolara i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin zaproponował kompromisowe rozwiązania oparte na wcześniejszych ponadpartyjnych propozycjach
  • Rozmowy “ostatniej szansy” pomiędzy Borisem Johnsonem, a Ursulą von der Leyen, nie przyniosły żadnych postępów
  • Polska i Węgry mogą zrezygnować z veta, więc wątek szczytu UE schodzi na dalszy plan

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro poniżej ważnego oporu przy 1,21 USD

Czwartek przynosi mieszany bilans dla dolara, po nieznacznym podbiciu w środę wieczorem w ślad za schłodzeniem nastrojów na Wall Street na co wpłynęły doniesienia nt. tarć wokół pakietu fiskalnego – lider republikańskiej większości w Senacie zarzucił Demokratom, że nie chcą szukać konsensusu po tym, jak Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin zaproponował kompromisowe rozwiązania oparte na wcześniejszych ponadpartyjnych propozycjach.

– Pojawiły się też doniesienia o uwagach zgłaszanych przez władze stanowe. To sprawiło, że szanse na szybkie przyjęcie ustaw otwierających kolejną rundę fiskalnego wsparcia oddaliły się, chociaż nadal jest to możliwe jeszcze przed Świętami (zwłaszcza, że propozycje Mnuchina mają namaszczenie od Trumpa) – oznajmił ekspert BOŚ.

Jeszcze wczoraj wieczorem pogorszyły się nastroje wokół funta, a dzisiaj pozostaje on jedną z najsłabszych walut. Wpływ na to mają doniesienia o tym, że rozmowy “ostatniej szansy” pomiędzy premierem Borisem Johnsonem, a szefową Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen, nie przyniosły żadnych postępów. Różnice stanowisk warunkujące przyszłe relacje handlowe nadal są duże, choć strony mają kontynuować negocjacje do niedzieli. Dzisiaj rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej, gdzie m.in. sprawa Brexitu będzie jednym z kluczowych tematów.

– Politycy będą też dyskutować na temat budżetu UE i ruszającego od stycznia tzw. programu naprawczego, chociaż po doniesieniach, że Polska i Węgry mogą zrezygnować z veta, wątek szczytu UE schodzi na dalszy plan – dodał.

Po wczorajszym złamaniu 1,21 na parze EUR/USD, a także dołka przy 1,2077 z ostatnich dni (nowe minimum to 1,2058), dzisiaj rynek próbuje powracać do 1,21. Wyraźne wybicie ponad ten poziom z marszu może być trudne, biorąc pod uwagę kluczowe wydarzenia, jakie są przed nami – dzisiaj dla EURUSD liczyć się będą informacje z EBC – komunikat o godz. 13:45, konferencja prasowa o godz. 14:30.

– Rynek będzie uważnie śledził, jakie ruchy podjął Europejski Bank Centralny, który w zeszłym miesiącu zapowiedział luzowanie polityki. Kluczowe będzie jednak to, czy dzisiaj pojawią się nawiązania do silnego euro w ostatnich tygodniach – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here