Naga MarketsBrak popytu + nadpodaż = cena ropy poniżej 23 dolarów za baryłkęW trakcie poniedziałkowej sesji notowania amerykańskiej mieszanki ropy WTI tracą ponad 3% i znajdują się poniżej poziomu 23 dolarów za baryłkę. Na pytanie co ciągnie notowania czarnego złota w dół podczas połączenia internetowego ze studiem Comparic24.tv odpowiada Davide Biocchi, trader brokera Directa.


Na rynku ropy mamy do czynienia z dwoma głównymi czynnikami, które wpływają na wahania ceny. Pierwszy z nich to popyt, który w ostatnim czasie bardzo silnie spada (…) i razem z nim kurs. Drugi to podażowa strona rynku, na której kartel OPEC oraz kraje takie jak Rosja nie potrafią uzyskać porozumienia co do cięcia produkcji, w efekcie czego istnieje spore ryzyko nadpodaży – komentuje Davide Biocchi.Notowania ropy w trakcie poniedziałkowej sesji testowały poziom 20,84 USD za baryłkę, jednak w drugiej części dnia odbijają w kierunku niespełna 23 dolarów. Czarne złoto nadal utrzymuje się jednak na wysokości niemal 20-letnich minimów.

Subskrybuj kanał Comparic.pl w serwisie YouTube i bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami ze świata finansów. Dołącz do naszej społeczności już teraz! Codziennie publikujemy dla Ciebie nagrania z programów ukazujących się na antenie Comparic24.tv, skróty informacyjne, rozmowy z analitykami oraz ciekawe wywiady.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here