Naga Marketscommerzbank_logoOstatnie posiedzenie Narodowego Banku Polskiego nie przyniosło zmian w dotychczasowej polityce monetarnej. Polski bank centralny stoi na progu większych zmian, czy zmiana na fotelu prezesa zmieni nastawienie NBP? Oto zdanie analityków Commerzbank na ten temat:


Piątkowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej przeszło bez echa – brak zmian w dotychczasowych poziomach stóp procentowych nie był atrakcyjnym wydarzeniem dla inwestorów.

Marek Belka już dość długo utrzymuje niezmienioną politykę kierowanego przez siebie Narodowego Banku Polskiego. Czy to może ulec zmianie? Zmiany z pewnością nastaną, prezydent RP, Andrzej Duda wystawił swojego kandydata na fotel prezesa NBP – profesora Adama Glapińskiego. Glapiński jest dobrym kandydatem – ocenia bank – zasiada już od 6 lat w Radzie Polityki Pieniężnej, niedawno został również członkiem Zarządu NBP. Zgodny jest również z polityczną linią obecnego rządu, co w tym przypadku jest sporym plusem – jego kandydatura musi być bowiem zaakceptowana przez Parlament.

Glapiński jednak już ogłosił, że przychylny jest obecnej polityce Marka Belki, co oznacza mniej więcej tyle, że na konieczne naszym zdaniem obniżki polskich stóp procentowych, będziemy musieli jeszcze poczekać – czytamy w komentarzu Commerzbank. Nadal wierzymy naszym prognozom i oczekujemy obniżki stóp procentowych NBP o 50 pb. w tym roku – pomimo zapewnień przyszłego prezesa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here