Naga MarketsPrezes CoinShares, Daniel Masters

Prezes CoinShares i były trader towarowy JP Morgan, Daniel Masters, powiedział w rozmowie z CNBC, że krajobraz finansowy zmienił się do tego stopnia, że brak ekspozycji na bitcoina (BTC) może być bardziej ryzykownym posunięciem dla zarządzających portfelami niż inwestowanie w najstarszą kryptowalutę.

  • Warto przypomnieć, że jeszcze 3 lata temu prezes JP Morgan sugerował, że zwolniłby swoich pracowników za posiadanie BTC
  • Według prezesa kryptowalutowego funduszu CoinShares, Daniela Mastersa, obecnie taki ruch byłby niewyobrażalny
  • Fundusz warty 630 mld dol., AllianceBernstein, jest zdania, że bitcoin powinien stanowić do 10% portfeli inwestycyjnych

Bitcoin ważnym składnkiem portfolio, lepiej posiadać BTC w portfelu

W wywiadzie udzielonym podczas programu Power Lunchu szef firmy zajmującej się zarządzaniem cyfrowymi aktywami wspomniał o tym, że w przeszłości alokacja środków w BTC była postrzegana jako ryzyko dla zarządzających portfelami pracujących w instytucjach finansowych. Jak jednak zauważył sytuacja jednak bardzo szybko uległa zmianie i obecnie bardziej ryzykownym dla kariery może być brak ekspozycji na bitcoina w związku z jego dynamicznym rozwojem i wzrostem cen.

Te artykuły również Cię zainteresują
Masters uważa, że postrzeganie bitcoina jako niezwykle zmiennego aktywa powoli ustępuje, ponieważ “zmienność innych klas aktywów okazała się być dużo wyższa niż ludzie oczekiwali”, szczególnie w czasie pandemii koronawirusa. Dodał jednocześnie, że Bitcoin zrzucił swoje dawne negatywne piętno wśród inwestorów głównego nurtu i że nie jest to już kwestia tego, czy firmy inwestycyjne w ogóle zainteresują się bitcoinem, tylko kiedy to zrobią i na jak silne zaangażowanie postawią. Podpierał się tutaj przykładem między innymi PayPala, czy też Microstrategy.

Co ciekawe, jeszcze 3 lata temu prezes jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, Jamie Dimon reprezentujący JP Morgan, stwierdził, że bitcoin to oszustwo, a traderzy jego instytucji kupujący kryptowalutę zostaną od razu zwolnieni. Sytuacja przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy uegla jednak diametralnej zmianie.

W październiku, Masters stwierdził, że bitcoin stał się bardziej odporny na zawirowania rynkowe i uzyskał silną pozycję pomimo negatywnych informacji napływających z rynku, które w przeszłości spowodowały deprecjację wartości kryptowaluty.

Będąc zaangażowany w kryptowaluty w czasie MtGox, zakazu handlu w Chinach, ataku na giełdę Bitfinex, komentarzy Trumpa i wielu innych historii, które odbijały się negatywnie na bitcoinie w ostatnim czasie pozytywnie zaskoczył mnie brak negatywnego sentymentu, szczególnie wokół wydarzeń związanych z giełdą BitMex – podsumowywał Masters.

Wskaźnik strachu i chciwości publikowany przez CNN wynosi 92 na 100 możliwych punktów, co wskazuje na ekstremalną chciwość inwestorów na rynku BTC. Poziomów tych nie odnotowano od czerwca 2019 r., kiedy to wskaźnik osiągał wartość 95 pkt.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

AllianceBernstein uważa, że bitcoin powinien uzupełnić tradycyjny portfel inwestycyjny

Zdanie Mastersa popiera niejako dział analityczny nowojorskiej firmy AllianceBernstein, globalnego menedżera inwestycyjnego, zarządzającego aktywami o wartości 631 miliardów dolarów. Jej przedstawiciele jeszcze do niedawna podobnie jak Jamie Dimon patrzyli na bitcoina raczej negatywnie, obecnie uważają jednak, że powinien on obok tradycyjnych walut, akcji i obligacji stać się stałą częścią portfeli inwestycyjnych stanowiąc od 1,5% do 10% ich całości (w zależności od generowanych miesięcznie stóp zwrotu).

Inigo Fraser-Jenkins, współprzewodniczący zespołu ds. strategii portfelowej w Bernstein Research, stwierdził, że jest to przede wszystkim powodem spadku zmienności i jej wyrównania w 2020 roku z innymi aktywami. W efekcie kurs BTC w stosunku do S&P 500, czy złota stał się w okresie pandemii bardzo ciekawą okazją inwestycyjną.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKNF podwyższyła bufor na ryzyko portfela walutowego GNB do 1,36 pkt proc.
Następny artykułWIG20 podchodzi pod 1900 pkt., jest najmocniejszy od marca 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here