Naga Markets

banknoty euro i dolarGłówna para walutowa EUR/USD w najbliższym czasie pozostanie pod dominacją wydarzeń w USA, podkreślają eksperci z ING Banku. Jednocześnie bardziej restrykcyjna polityka monetarna i utrzymujący się globalny kryzys energetyczny sprawiają, że ekonomiści z Danske Banku są pewni swojego apelu o powrót EUR/USD poniżej parytetu. „Edek” wzrasta w środę nieco powyżej poziomu 1,03.

  • EUR/USD nadal oscyluje w pobliżu minimów i nie wydaje się, aby był to dobry czas na kupno
  • Większe zagrożenia związane z wydarzeniami geopolitycznymi sprawiają, że Europa jest bardziej narażona niż Ameryka Północna
  • Za kilka miesięcy rozpocznie się sezon grzewczy przywracając rosyjską groźbę zamknięcia eksportu gazu
  • Zrozum lepiej rynek towarowy dzięki darmowemu webinarowi
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs euro (EUR/USD): Brak przekonujących argumentów za kupnem pary – ING

EUR/USD utrzymuje się w pobliżu 1,0220. W opinii ekonomistów z ING para ta nie wykazuje oznak kupna.EUR/USD nadal oscyluje w pobliżu minimów i nie wydaje się, aby był to dobry czas, aby kupić tę parę. Średnia wycena nie wskazuje na to, że para jest szczególnie niedowartościowana, a większe zagrożenia związane z wydarzeniami geopolitycznymi sprawiają, że Europa jest bardziej narażona niż Ameryka Północna – napisano w raporcie.

Jednocześnie spadające poziomy zmienności implikowanej sugerują, że inwestorzy mogą być w nastroju do utrzymania EUR/USD z przedziale 1,0100-1,0300 w krótkim okresie.

DOŁĄCZ DO DARMOWEGO WEBINARU 11 SIERPNIA

Kurs EUR/USD spadnie poniżej parytetu w nadchodzących miesiącach – Danske Bank

W środę EUR/USD wzrasta trzeci dzień z rzędu. Patrząc w przyszłość, bardziej restrykcyjna polityka monetarna i utrzymujący się globalny kryzys energetyczny sprawiają, że ekonomiści z Danske Banku są pewni swojego apelu o powrót EUR/USD poniżej parytetu.

Oprócz zaostrzenia polityki pieniężnej, USD żywi się pozytywnymi warunkami energetycznymi szoku handlowego dla amerykańskiej gospodarki. Za kilka miesięcy rozpocznie się sezon grzewczy, więc amerykańscy eksporterzy LNG znajdują się na zwycięskim końcu rosyjskiej groźby zamknięcia eksportu gazu ziemnego do UE. W związku z tym jesteśmy pewni powrotu EUR/USD poniżej parytetu w nadchodzących miesiącach. Prognozujemy EUR/USD 0,95 za 12 miesięcy – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułInflacja w USA poniżej oczekiwań, dobre wieści dla rynków
Następny artykułKSG Agro zwiększa znormalizowany zysk o 43% w I półroczu 2022 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here