TMS


Lael Brainard
Całkiem niedawno gubernator Fed, Lael Brainard, co rzadko spotykane, wyraziła się dość przychylnie o kryptowalutach, poświęcając więcej czasu i ujawniająć więcej szczegółów niż zwykle, a także demonstrując zasoby, które agencja poświęciła na zrozumieniu tego rynku.

Reuters cytuje słowa Brainard z jej przemówienia na konfeerncji Fed w San Francisco:
“Kryptowaluty są zaskakująco innowacyjne, ale stanowią także wyzwania związane z dynamiką spekulacyji, ochroną inwestorów i konsumentów oraz ryzykiem prania pieniędzy”.

Dla Fedu ryzyka w przypadku kryptowalut znacznie przewyższają potencjalne zyski. Jako zysk, nagrodę, Brainard wskazuje wykorzystanie technologii blockchain wykorzystywaną do usprawnienia płatności międzybankowych opiewających na biliony dolarów.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Jeśli chodzi o ryzyka, mowa była przede wsystkim o wykorzystaniu kryptowalut, szczególnie tych bardziej anonimowych do stosowania w różnego rodzaju oszustwach, na których ucierpieć mogą zarówno inwestorzy jak i konsumenci.

Brainard, podobnie z resztą jak wielu innych polityków z Fed powtórzyła, iż mimo, że  kryptowaluty bywają “problematyczne”, nie stanowią wystarczająco dużej części globalnej gospodarki, by mogły zagrozić jej destabilizacji.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here