Naga MarketsFED, FOMC, Rezerwa Federalna, ComparicDochodzi do zmiany tonu pośród mówców z Fed w stronę wyrażania większego niezadowolenia z wysokich rentowności. Lael Brainard, jedna z czołowych przedstawicieli amerykańskich władz monetarnych uważa, że Fed musi się uzbroić się w cierpliwość by upewnić się, że założone przez niego cele będą przez rynek trwale osiągnięte. Dolar traci drugą sesję z rzędu, a jego indeks (DXY) ponownie spadł w okolice 90,70.

  • Bank centralny musi upewnić się, że cele dotyczące zatrudnienia i inflacji są na właściwej drodze przed rozważeniem zmiany polityki
  • Prognozowany na wiosnę wzrost cen napędzający inflację będzie prawdopodobnie tymczasowy
  • Utrzymująca się słabość na rynku pracy USA. 10 mln więcej bezrobotnych niż przed rokiem

Kurs dolara: luźna polityka Fed do czasu stabilizacji gospodarki

Perspektywy gospodarcze Stanów Zjednoczonych uległy znacznej poprawie, biorąc pod uwagę wpływ wydatków fiskalnych. Jednak Rezerwa Federalna „będzie musiała uzbroić się w cierpliwość” i upewnić się, że jej cele w zakresie zatrudnienia i inflacji są na właściwej drodze, zanim decydenci rozważą zmiany w polityce, zauważyła gubernator Fed Lael Brainard.

Te artykuły również Cię zainteresują
W uwagach przygotowanych do przekazania Radzie Stosunków Zagranicznych Brainard przedstawiła przekonujące argumenty za ożywieniem gospodarczym w tym roku. Jest to ten sam scenariusz, który skłonił prognostów do systematycznego podnoszenia prognoz wzrostu gospodarczego w USA.

Uchwalone i oczekiwane środki fiskalne i akomodacyjna polityka monetarna, wskazują na silną perspektywę wzrostu w 2021 r. Różne miary warunków finansowych są zasadniczo akomodacyjne w stosunku do poziomów historycznych i takie powinny pozostać. Rynek pracy powinien się wzmocnić, być może znacznie, wraz z wycofywaniem ograniczeń, końcem dystansu społecznego i wznowieniem sektora usług – dodała Brainard.

Niemniej jednak podkreśliła zaangażowanie Fed w utrzymywanie luźnej polityki pieniężnej, dopóki nie stanie się jasne, że inflacja wzrosła, a miejsca pracy utracone w czasie pandemii zostały przywrócone.

Oczekiwany skok cen tej wiosny prawdopodobnie okaże się tymczasowy, zauważyła Brainard, i nie wystarczy, aby uzasadnić podjęcie działań przez bank centralny USA. Będzie to wymagało „trwałej poprawy faktycznej inflacji. Ostatnia dekada słabych wyników naszego celu inflacyjnego pokazuje, że osiągnięcie inflacji 2% będzie wymagało cierpliwości”.

Może to oznaczać, że miną lata przed podniesieniem docelowej stopy procentowej pożyczek overnight przez Fed. Rynek pracy ma przed sobą długą drogę, biorąc pod uwagę nie tylko lukę w postaci około 10 milionów utraconych miejsc pracy, ale także spadek aktywności zawodowej, który również należy przywrócić.

Plus500

Kurs dolara (USD) koryguje z lokalnych maksimów

Notowania indeksu dolara (DXY) wzrosły we wtorek do poziomu 91,40 i niewiele brakło do wyrysowania formacji podwójnego szczytu na poziomie 91,60 (tegoroczny szczyt). Podbicie wywołało reakcję ze strony sprzedających, którzy dominują drugą sesję z rzędu spychając kurs w okolice 90,70. Z drugiej strony główne wsparcie znajduje się na okrągłym poziomi 90,0, a jego trwałe przebicie otworzyłoby drogę w kierunku tegorocznego minimum 89,20.

Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingview
Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza usd | pgnig gielda | kurs lotos | analiza giełdowa |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here