TMS


Tyler i Cameron Winklevoss, założyciele giełdy kryptowalut Gemini długo poszukiwali możliwości utworzenia bicoinowego funduszu typu ETF. Podczas gdy prace nad nim są w toku, firma powiązana z braćmi zdobyła kolejny patent w USA powiązany z cyfrowymi aktywami.


Patent został przyznany firmie o nazwie Winklevoss IP LLP, a obydwaj bracia są uwzględnieni jako wynalazcy wraz z Evanem Louisem Greebelem, Kathleen Hill Moriarty i Gregorem Eliasem Xethalisem. Chodzi o „dostarczanie produktu ETP opartego o cyfrowe aktywa” jak również emisję tych produktów, choć nie jest do końca jasne kiedy takie produkty mogłyby ujrzeć światło dzienne.

ETP, podobnie jak fundusz ETF jest swojego rodzaju zabezpieczeniem dla instrumentów pochodnych (ceny), w tym przypadku kryptowalut. To już kolejny patent braci Winklevoss związany z produktami ETP dla rynku krypto. Zawiera on zarówno popularne kryptowaluty jak Bitcoin czy Monero po te mniejsze jak np. BBQcoin. Według dostępnych danych to już siódmy (!) patent związany z kryptowalutami, a pierwszy przyznano nie tak dawno bo w grudniu ubiegłego roku.

W marcu 2017 roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła ofertę utworzenia funduszu ETF powołując się na „zasady giełdowe, które mają zapobiegać oszukańczym praktykom” oraz w celu ochrony inwestorów i interesu publicznego.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here