Naga MarketsBracia Winklevoss uzyskują patenty związane ze stablecoinami. Mogą być wykorzystane przez banki komercyjneWłaściciele giełdy kryptowalut Gemini, bracia Winklevoss, uzyskali w USA 6 patentów związanych ze stablecoinami, które według nich mogą być emitowane przez banki komercyjne.

Patenty do własności intelektualnej firmy braci Tylera i Camerona Winklevoss przyznane zostały między sierpniem 2019 r. a styczniem 2020 r. Przedstawiają one system podobny do zabezpieczonego modelu tokena stosowanego już przez Tether i dolara braci na giełdzie Gemini (GUSD), który pozwala użytkownikom na bezpośrednią zamianę waluty fiducjarnej na jej cyfrowy odpowiednik.

Wymagania opatentowanego systemu

System stablecoin potrzebuje „zaufanych podmiotów”, których zadaniem jest generowanie, wymiana i niszczenie monet stablecoin, a także utrzymywanie zabezpieczenia walutowego w stosunku 1:1 z liczbą wydanych tokenów.

Według patentu, zaufanym podmiotem mogłaby być giełda Gemini, ale „inne typy zaufanych podmiotów (np. banki, trusty itp) rówież mogą być również wykorzystywane do wydawania, administrowania, umarzania i / lub innego zarządzania stablecoinami.

Jeden z patentów, przyznany 21 stycznia 2020 roku opisuje sposób, w jaki podmioty, takie jak banki, mogłyby szybko i skutecznie tworzyć i wydawać użytkownikom nowe tokeny. Zaufane podmioty mogą również mieć możliwość pobierania od użytkowników “opłaty za przetwarzanie” tj. wybicie monet stablecoin.

Zobacz też: SKOK Wołomin: CBA zatrzymuje znanego warszawskiego biznesmena

Patenty szczegółowo opisują również środki, za pomocą których stablecoiny można wykorzystać jako zabezpieczenie “w transakcjach finansowych zawieranych za pośrednictwem inteligentnych umów [tzw. smart kontraktów]”. Inne sugerują natomiast, że dywidendy z papierów wartościowych i innych tego rodzaju instrumentów mogą być wypłacane w stablecoinach.

Bycze nastawienie braci Winklevoss do kryptowalut

“Jeśli posiadasz złoto, zacznij budować rezerwy Bitcoina” – takie słowa można było usłyszeć w styczniu na konferencji Crypto Finance w Szwajcarii od Tylera Winklevossa. Winklevoss uważa, że Bitcoin zaburzy pozycję złota.

Żartując do widowni, Tyler Winklevoss dodał: “Gdy Elon Musk z Tesli lub Jeff Bezos z Amazona zaczną wydobywać złoto na asteroidach, co nastąpi w ciągu 25 lat, wartość złotego kruszcu ulegnie zmianie”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here