Naga MarketsZgodnie z wpisem w amerykańskim urzędzie patentowym. 8 maja Cameron i Tyler Winklevoss złożyli patent na stworzenie produktów strukturyzowanych (ETP) dla kryptowalut, w tym Bitcoina, Ripple, Dogecoina i Ethereum.

ETP to rodzaj instrumentów pochodnych, którymi się handluje na giełdach papierów wartościowych. Wartość ETP jest zazwyczaj wyznaczana na bazie wyceny danej spółki czy innego instrumentu, w przypadku braci Winklevoss będzie to Bitcoin lub inne kryptowaluty.

Choć inwestycje oparte na instrumentach pochodnych już istnieją pod postacią kontraktów futures oferowanych przez CBOE i CME Group, to jeszcze na amerykańskim rynku nie oferowano ETP.

Z dokumentów wynika, że wniosek o patent dla braci Winklevoss został złożony już w grudniu zeszłego roku. Bliźniacy są popularnymi osobowościami w świecie kryptowalut. Są w gronie najbogatszych inwestorów w branży. W 2015 roku założyli giełdę Gemini, która w 2016 roku była pierwszą na świecie licencjonowaną giełdą oferującą Ethereum. O Winklevossach pisaliśmy nawet wczoraj przy okazji wyzwania rzuconego Billowi Gatesowi.

Strona tytułowa patentu


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here