TMS


Zgodnie z wpisem w amerykańskim urzędzie patentowym. 8 maja Cameron i Tyler Winklevoss złożyli patent na stworzenie produktów strukturyzowanych (ETP) dla kryptowalut, w tym Bitcoina, Ripple, Dogecoina i Ethereum.

ETP to rodzaj instrumentów pochodnych, którymi się handluje na giełdach papierów wartościowych. Wartość ETP jest zazwyczaj wyznaczana na bazie wyceny danej spółki czy innego instrumentu, w przypadku braci Winklevoss będzie to Bitcoin lub inne kryptowaluty.

Choć inwestycje oparte na instrumentach pochodnych już istnieją pod postacią kontraktów futures oferowanych przez CBOE i CME Group, to jeszcze na amerykańskim rynku nie oferowano ETP.

Z dokumentów wynika, że wniosek o patent dla braci Winklevoss został złożony już w grudniu zeszłego roku. Bliźniacy są popularnymi osobowościami w świecie kryptowalut. Są w gronie najbogatszych inwestorów w branży. W 2015 roku założyli giełdę Gemini, która w 2016 roku była pierwszą na świecie licencjonowaną giełdą oferującą Ethereum. O Winklevossach pisaliśmy nawet wczoraj przy okazji wyzwania rzuconego Billowi Gatesowi.

Strona tytułowa patentu


Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here