Naga MarketsBliźniacy Tyler i Cameron Winklevoss złożyli w marcu propozycję stworzenia stowarzyszenia Virtual Commodity Association, organizacji samoregulującej, która nadzorowałaby rynek kryptowalut. Grupa non-profit chce rozwijać branże, promować przejrzystość i współpracować z regulatorami, takimi jak amerykańska komisja handlu towarami typu futures, aby zapobiegać oszustwom. Jednak bliźniacy nie mają łatwego życia. W zeszłym tygodniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła po raz drugi ich wniosek o utworzenie funduszu wymiany gotówki opartego na bitcoinie.


Zobacz również: Używając bitcoina zdefraudowali ponad 90 mln zł

Podczas, gdy popyt spadł w związku z tegorocznym spadkiem wartości cyfrowych walut i niechęcią wyrażaną przez amerykańskich regulatorów, bracia bliźniacy, którzy prowadzą giełdę Gemini Trust, mówią, że nadal chcą rozwijać biznes na rynku kryptowalut, mimo że większość dużych inwestorów z Wall Street nie ma zamiaru się w to angażować.

“Wall Street poważnie traktuje rynek kryptowalut, jednak zdecydowana większość firm nadal nie uczestniczy w tym rynku, który pozostaje głównie rynkiem napędzanym przez handel detaliczny” – powiedział Tyler Winklevoss, który pełni funkcję szefa firmy Gemini. “To się powinno zmienić z biegiem czasu, jednak trochę to zajmie.”

Gemini i Cboe Global Markets Inc. pod koniec ubiegłego roku uruchomiły kontrakty futures na bitcoina i wspólnie pracowały nad utworzeniem funduszu. Utworzenie ETF otworzyłoby rynek kryptowalut na fundusze emerytalne i wielu innych, dużych inwestorów.

Zobacz również: Komunistyczna Partia Chin wydała publikację na temat Blockchain

Tyler Winklevoss podczas wywiadu w biurze firmy w Portland, która zatrudnia około 20 pracowników powiedział:

„Mimo, że Gemini oferuje usługi dla inwestorów instytucjonalnych, obecnie koncentruje się na rozwoju swojej działalności detalicznej poprzez dodawanie dodatkowych kryptowalut.”

„W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Gemini podwoił liczbę swoich pracowników na całym świecie do 150 i planuje dojść do 300 pod koniec roku”, powiedział Tyler Winklevoss. W lipcu firma zatrudniła Roberta Cornisha, który był dyrektorem ds. informatycznych na nowojorskiej giełdzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here