Naga MarketsBracia Tyler, Cameron WinklevossWybitni inwestorzy i analitycy w branży finansowej oczekują teraz, że bitcoin osiągnie kurs 50 000 USD oraz poziom nawet 1 biliona USD kapitalizacji rynkowej i to w ciągu najbliższych kilku lat. Tego zdania są np. słynni bliźniacy Winklevoss, twórcy giełdy Gemini. Twierdzą, że kryptowaluta zostanie ostatecznie uznana za złoto 2.0.

  • Bracia od dawna twierdzą, że BTC zasługuje na miano safe haven.
  • Uważają, że część inwestorów z rynku złota przejdzie na rynek BTC.

Winklevoss: bitcoin jest niedoceniony

Bliźniacy Winklevoss uważają, że bitcoin jest obecnie nadal niedoceniany jako aktywo. Ich zdaniem kryptowaluta może osiągnąć kapitalizację nawet 7 bilionów dolarów i niejako przejmie znaczną część udziałów rynku złota.

Postrzeganie bitcoinów jako zasobu wartości i zabezpieczenia przed inflacją poprawia się zresztą wraz z rosnącą instytucjonalną adopcją, pokazując, że BTC może współistnieć ze złotem.

Złoto 2.0.

– Nasza teza jest taka, że ​​bitcoin to złoto 2.0, a więc dopóki nie osiągnie kapitalizacji rynkowej wynoszącej 7 bilionów dolarów, co jest miarą rynku złota, jest to bardzo niedoceniany składnik [naszych] aktywów. Myślę więc, że ludzie dopiero się budzą. Ludzie czują się bardziej komfortowo z bitcoinem, gdy wciąż słyszą o złocie 2.0. Jego [bitcoina] cechy są lepsze niż złota, a także im dłużej jest [na rynku], tym trudniej jest nazwać to wszystko modą (…). Myślę więc, że to tylko buduje zaufanie – powiedział jakiś czas temu mediom Cameron Winklevoss.

Jeśli zaś bitcoin osiągnie pułap rynkowy wynoszący 7 bilionów USD, jak przewidują bliźniacy Winklevoss, cena za 1 BTC przekroczy 333 000 USD.

W adopcji BTC mogą pomóc sami bracia. W Hollywood powstaje obecnie film o ich życiu. Głównym motywem ma być właśnie to, jak obaj zarobili pierwszy miliard USD inwestując w BTC. Widzowie mogą poczuć się mocno zainspirowani ich opowieścią. W produkcję zaangażowany jest m.in. producent “Aqamana” i ” Ligi sprawiedliwości”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here