Naga MarketsWinklevossPodczas sesji “Ask Me Anything” (AMA) na Reddicie, Cameron Winklevoss stwierdził, że “Bitcoin [BTC] najprawdopodobniej wygra w dłuższej perspektywie”.


Odpowiadając na pytanie, czy Bitcoin utrzyma pozycję numer jeden wśród kryptowalut, Cameron wyraził swój optymistyczny pogląd w tej kwestii.

Same plusy

Bracia Winklevoss w czasie innych punktów AMA wymieniali wręcz same zalety Bitcoina. Pokreślili, że ich celem jest też to, by ETF oparty na głównej kryptowalucie stał się rzeczywistością. W innej części dyskusji brat bliźniak Camerona, Tyler stwierdził:

“Uważamy, że Bitcoin lepiej pełni rolę złota niż samo złoto. Jeśli mamy rację, to z czasem kapitalizacja Bitcoina przewyższy kapitalizację złota wynoszącą około 7 miliardów dolarów.” 

Często w dyskusji na temat blockchaina pojawia się  kwestia tego, czy ta technologia może działać bez kryptowalut. Słynni bracia nie mają wątpliwości, że nie! Tyler stwierdził, że “jedno nie może istnieć bez drugiego.” Mało tego, sam uważa, że “widzi przyszłość, w której wszystko (łącznie z fiat) jest kryptograficzne”. Zapewne chciał tym nawiązać do produktu swojej firmy – stablecoina dolara Gemini (GUSD), który został uruchomiony we wrześniu 2018 roku, po zatwierdzeniu go przez Departament Usług Finansowych w Nowym Jorku (NYDFS). GUSD jest – zgodnie z założeniem – wspierany przez dolary amerykańskie, które “są przechowywane w banku znajdującym się w Stanach Zjednoczonych i kwalifikują się do ubezpieczenia depozytów FDIC”.

Co z ETF?

Czymś, co najbardziej interesuje jednak społeczność Bitcoina, jest to, czy w końcu braciom uda się uruchomić wspomniany już ETF. Jak na razie projekt ma mocno pod górkę. W lipcu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła wniosek po raz drugi. Pierwszy raz miało to miejsce w marcu 2017 r. Skąd ten pesymizm regulatorów? Otóż, obawiają się oni tego, że większość obrotu kryptowalutą odbywa się na nieuregulowanych rynkach i giełdach.

Ciężko więc zaryzykować przewidywaniami, kiedy ostatecznie uda się wprowadzić bitcoinowy ETF w życie. Może się to wydarzyć jeszcze w tym roku, ale może dopiero za kilka lat.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here