Naga MarketsBowim przedłużył termin realizacji strategii do końca 2021 r.Zarząd Bowimu przyjął aktualizację strategii grupy, zgodnie z którą okres jej realizacji został wydłużony o rok – do końca 2021 r., podała spółka. Cele strategiczne w przyjętej strategii pozostają niezmienione, podano także. “Powodem zmiany terminu realizacji strategii (…) jest panująca od I kwartału 2020 roku pandemia SARS-CoV-2 oraz jej wpływ na gospodarkę, który uniemożliwił zakończenie realizacji wszystkich celów strategicznych w zamierzonym okresie” – czytamy w komunikacie.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku

W październiku 2017 r. Bowim przedstawił strategię na lata 2017-2020, która zakładała wzmocnienie pozycji spółki na kluczowych rynkach dystrybucji wyrobów hutniczych. W ramach jej realizacji planowane były m.in. nakłady inwestycyjne w łącznej wysokości ok. 57,3 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here