Naga MarketsbowimBowim odnotował 5,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III kw. 2020 r. według wstępnych danych, co stanowi wzrost o 6 691 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, podała spółka.

Bowim odnotował 5,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I-III kw. 2020 r.

“Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów grupy kapitałowej emitenta za III kwartały 2020 r. wyniosły 872 919 tys. zł, co stanowi spadek o 149 518 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Skonsolidowany zysk operacyjny grupy kapitałowej Bowim za III kwartały 2020 r. wyniósł 14 560 tys. zł, co stanowi wzrost o 4 368 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, wskazano również.

“Zmiana poziomu skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży związana jest głównie z wpływem epidemii COVID-19 na rynek, na którym działa spółka. Grupa kapitałowa odnotowała spadek wolumenu zamówień w okresie II i III kwartału 2020 r., co przełożyło się na spadek dystrybuowanych ton stali” – czytamy dalej.

Wzrost wyników finansowych jest efektem właściwego wykorzystania zmiennej sytuacji rynkowej w trzech kwartałach 2020 r.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here