Naga MarketsbowimBowim odnotował 4,05 mln zł jednostkowego zysku netto w I-III kw. 2020 r. według wstępnych danych, podała spółka.

Bowim odnotował 4,05 mln zł jednostkowego zysku netto w I-III kw. 2020 r.

“Jednostkowy wynik finansowy netto emitenta za III kwartały 2020 r. wyniósł 4 046 tys. zł, co stanowi wzrost o 6 973 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Jednostkowy zysk operacyjny wyniósł 12,64 mln zł, co stanowi wzrost o 4,94 mln zł r/r

Jednostkowe przychody netto ze sprzedaży wyniosły 913,72 mln zł, co stanowi spadek o 163,66 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

“Zmiana poziomu przychodów netto ze sprzedaży związana jest głównie z wpływem epidemii COVID-19 na rynek na którym działa emitent. Spółka odnotowała spadek wolumenu zamówień w okresie drugiego i trzeciego kwartału 2020 r., co przełożyło się na spadek dystrybuowanych ton stali” – czytamy dalej.

Wzrost wyników finansowych jest efektem właściwego wykorzystania zmiennej sytuacji rynkowej w trzech kwartałach 2020 r., podano także

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here