Naga MarketsBowim odnotował 32,05 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. według szacunkowych danych, co stanowi wzrost o 29,78 mln zł r/r, podała spółka.

“Skonsolidowany zysk operacyjny grupy kapitałowej emitenta za pierwszy kwartał 2021 r. wyniósł 48 737 tys. zł co stanowi wzrost o 42 078 tys. zł w stosunku do pierwszego kwartału roku poprzedniego” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody wyniosły 404,13 mln zł, co stanowi wzrost o 89,6 mln zł r/r.

“Kontynuacja wzrostu cen wyrobów stalowych miała bardzo istotny wpływ na ponadprzeciętną dynamikę wzrostu przychodów oraz rentowności w ubiegłym kwartale. Po kilku latach trendu spadkowego sytuacja istotnie się poprawiła, co zamierzamy wykorzystać. Bierzemy również bardzo poważnie pod uwagę ewentualną zmianę trendu, która może wydarzyć się w przyszłości. W związku z tym konsekwentnie kontynuujemy racjonalną politykę zakupową, celem maksymalizacji sprzedaży w kolejnych okresach” – skomentował wiceprezes Jacek Rożek, cytowany w komunikacie.

Wcześniej w maju Bowim podał, że odnotował wstępnie 30,64 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2021 r., co oznacza wzrost o 28,6 mln zł r/r.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,2 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here