Naga MarketsBowim miał wstępnie 30,64 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2021 r.Bowim odnotował 30,64 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2021 r. , co oznacza wzrost o 28,6 mln zł, r/r, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Triggo

Bowim przedstawia swoje wyniki finansowe

Jednostkowy zysk operacyjny w I kw. br. wzrósł o 40,6 mln zł r/r i wyniósł 46,64 mln zł, przy wzroście przychodów netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów o 97,36 mln zł r/r do 425,13 mln zł, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Wzrost przychodów netto ze sprzedaży związany jest głównie z dużym popytem na wyroby stalowe oraz dużą dynamiką wzrostu cen w pierwszym kwartale 2021 roku. Wzrost wyników finansowych jest efektem właściwego wykorzystania dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz wzrostu cen wyrobów stalowych” – czytamy w komunikacie.

Ze względu na trwający proces sporządzania raportu skonsolidowanego Grupy Bowim, spółka nie dysponuje wstępnymi wynikami skonsolidowanymi za pierwszy kwartał 2021 r., podano także.

“Publikacja powyższej informacji jest konsekwencją znaczącej zmiany przychodów i wyników finansowych emitenta we wskazanym wyżej okresie” – wyjaśniono.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,2 mld zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here