Naga MarketsbowimBowim miał 583,41 mln zł skonsolidowanych przychodów netto i 2,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I półroczu 2020 r., co oznaczało odpowiednio: wzrost o 98,4 mln zł i wzrost o 4,67 mln zł r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Bowim wstępnie podsumowuje wypracowane wyniki

“Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów grupy kapitałowej spółki za pierwsze półrocze 2020 r. wyniosły 583 414 tys. zł, co stanowi spadek o 98 446 tys. zł w stosunku do pierwszego półrocza roku poprzedniego. Skonsolidowany zysk operacyjny za pierwsze półrocze 2020 r. wyniósł 9 668 tys. zł, co stanowi wzrost o 5 097 tys. zł w stosunku do pierwszego półrocza roku poprzedniego. Skonsolidowany wynik finansowy netto za pierwsze półrocze 2020 r. wyniósł 2 713 tys. zł, co stanowi wzrost o 4 675 tys. zł w stosunku do pierwszego półrocza roku poprzedniego” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według spółki, zmiana poziomu przychodów netto ze sprzedaży związana jest głównie z wpływem epidemii COVID-19 na rynek, na którym działa grupa kapitałowa.

“Grupa odnotowała spadek wolumenu zamówień w okresie drugiego kwartału 2020 r., co przełożyło się na spadek dystrybuowanych ton stali. Równocześnie nastąpił spadek cen wyrobów hutniczych. Oba te efekty kumulują się, łącznie przekładając się na spadek przychodów w ujęciu wartościowym w okresie pierwszego półrocza w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego” – czytamy dalej.

Wzrost wyników finansowych jest efektem właściwego wykorzystania zmiennej sytuacji rynkowej w pierwszym półroczu 2020 r., podano także.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here