Naga MarketsbowimBowim miał 611,07 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, 8,44 mln zł zysku operacyjnego i 2,14 mln zł zysku netto w I połowie 2020 r., co stanowi odpowiednio: spadek o 105,83 mln zł, wzrost o 5,58 mln zł i wzrost o 5,1 mln zł w skali roku, podała spółka, powołując się na jednostkowe, szacunkowe dane.

Bowim wstępnie podsumowuje swoje wypracowane wyniki

“Zmiana poziomu przychodów netto ze sprzedaży związana jest głównie z wpływem epidemii COVID-19 na rynek, na którym działa emitent. Spółka odnotowała spadek wolumenu zamówień w okresie II kwartału 2020 r., co przełożyło się na spadek dystrybuowanych ton stali. Równocześnie nastąpił spadek cen wyrobów hutniczych. Oba te efekty kumulują się, łącznie przekładając się na spadek przychodów w ujęciu wartościowym w okresie pierwszego półrocza w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wzrost wyników finansowych jest efektem właściwego wykorzystania zmiennej sytuacji rynkowej w pierwszym półroczu 2020 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ze względu na trwający proces sporządzania raportu skonsolidowanego grupy, na dzień publikacji niniejszego raportu spółka nie dysponuje wstępnymi wynikami skonsolidowanymi za pierwsze półrocze 2020 r., dodano.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here