Naga MarketsProfile staloweBowim odnotował 2,04 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2020 r., tj. o 5,32 mln więcej r/r, według wstępnych danych, podała spółka.

Bowim odnotował 2,04 mln zł zysku w I kw. 2020 r.

“Jednostkowy zysk operacyjny emitenta za pierwszy kwartał 2020 r. wyniósł 6 039 tys. zł, co stanowi wzrost o 5 662 tys. zł w stosunku do pierwszego kwartału roku poprzedniego” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednostkowe przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniosły 327,78 mln zł, co stanowi spadek o 41,24 mln zł r/r, podano także.

“Zmiana poziomu przychodów netto ze sprzedaży związana jest głównie ze zmianą cen wyrobów hutniczych w pierwszym kwartale 2020 roku w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wzrost wyników finansowych jest efektem właściwego wykorzystania zmiennej sytuacji rynkowej w pierwszym kwartale 2020 roku” – czytamy dalej.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,3 mld zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here