Naga MarketsBowim miał wstępnie 103,95 mln zł jednostkowego zysku netto w I poł. 2021 r.Bowim odnotował 103,95 mln zł jednostkowego zysku netto w I poł. 2021 r , co oznacza wzrost o 101,81 mln zł, r/r, podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Jednostkowy zysk operacyjny za I półrocze 2021 r. wyniósł 141,33 mln zł, co stanowi wzrost o 132,9 mln zł r/r, podano w komunikacie.Jednostkowe przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniosły 1 025,47 mln zł, co stanowi wzrost o 414,4 mln zł r/r.

„Wzrost przychodów netto ze sprzedaży związany jest głównie z dużym popytem na wyroby stalowe oraz dużą dynamiką wzrostu cen w pierwszym półroczu 2021 roku. Wzrost wyników finansowych jest efektem właściwego wykorzystania dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz wzrostu cen wyrobów stalowych” – czytamy dalej.

„Ubiegły kwartał był okresem bardzo dobrym nie tylko dla naszej spółki, ale również dla całej branży stalowej. Ceny wyrobów stalowych konsekwentnie kontynuowały wzrosty, dzięki czemu mogliśmy notować rekordowe wyniki” – skomentował wiceprezes Jacek Rożek, cytowany w komunikacie.

Spółka zakłada, że wyniki skonsolidowane nie powinny znacząco odbiegać od wyników spółki dominującej.

„Ponadprzeciętne wyniki wiążą się również z istotnym wpływem gotówki na konto spółki, którą zamierzamy wykorzystać na kontynuację naszej strategii rozwoju. Z pewnością będą one odgrywały kluczową rolę przy opracowywaniu założeń zaktualizowanej strategii na kolejne lata. Jestem również przekonany, że wpłyną one korzystnie na naszą politykę dywidendową” – dodał Rożek.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,2 mld zł w 2020 r.

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji azoty | kurs akcji kernel | giełda oncoarendi | kurs dolara do złotówki | kurs dolara prognozy | akcje wig20 | eurocash cena akcji |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here