Naga MarketsGrupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku.

bowim

Spółka zyskiwała na wartości w latach 2016-17. W połowie ubiegłego roku wypadł szczyt i od tego czasu cena porusza się w tendencji spadkowej. Przecena sięga w maksymalnym punkcie niemal 50%, jest jednak mocno rozłożona w czasie, w ostatnie kilkanaście miesięcy to niemal trend boczny. Niedawno spółka opublikowała wyniki półroczne. Przychody zwiększyły się o 28% w porównaniu z rokiem poprzednim, a zysk netto spadł o około 25%. Sam drugi kwartał wypadł nieźle w porównaniu z ubiegłym rokiem, a należy pamiętać, że wtedy także drugi kwartał był najsłabszym okresem roku.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Spółka ocenia, że dobra koniunktura na rynku stali i wyrobów stalowych powinna się utrzymać do końca roku. Raport za trzeci kwartał poznamy 26 listopada. Wydaje się, że do tego czasu cena może poruszać się w dość spokojnym tempie, a sporo zależeć będzie od otoczenia całego parkietu. Na wykresie tygodniowym mamy dobrze respektowaną linię bessy. Pierwszym sygnałem szansy na poprawę sytuacji będzie więc jej wybicie, co mogłoby skutkować atakiem na opór w rejonie 4,20 zł czyli tegoroczne maksima.

Czytaj także: Bowim z zyskiem 7,42 mln zł netto w I poł. 2018 r.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here