Naga Markets

Zapewne większość z Was słyszała o botach handlujących, które w oparciu o dane polecania wykonują w naszym imieniu określone ruchy na rynku cyfrowych aktywów. Może się to wydawać dosyć skomplikowane, gdy słyszy się o tym pierwszy raz, ale generalnie to rozwiązanie okazuje się dosyć pomocne dla wielu traderów. Oczywiście, są również i pewne zagrożenia z tym związane. Co ciekawe, takimi botami można także sterować za pośrednictwem popularnego komunikatora, jakim jest Telegram. Ostatnie badania wskazują na to, że ta forma handlu kryptowalutami w poprzednim miesiącu wzbiła się na rekordowe poziomy.

Boty Telegrama przejmą rynek kryptowalut?

Masz na tyle wiedzy, by obracać pieniędzmi na rynku cyfrowych aktywów i powierzyć to zewnętrznemu podmiotowi w zaufaniu, że zrobi to za Ciebie? Może Cię zainteresować w takim razie kwestia wykorzystania narzędzi, jakim są boty tradingowe. Od razu na wstępie zaznaczamy, to nie jest żadna porada inwestycyjna, ani sugestia. Ten tekst jest jedynie przekazem informacyjnym.Otóż jednym z rodzajów botów, które mogą za nas dokonywać ruchów na rynku, są boty aplikacji Telegram, która jest raczej znana większości osób z tej branży. Ta opcja w ostatnim czasie zyskuje coraz bardziej na popularności, o czym dowiadujemy się z najnowszego raportu od ramienia analitycznego największej na świecie giełdy kryptowalut – Binance Research.

Ten podmiot analityczny odkrył, że w zeszłym miesiącu łączny wolumen handlu krypto-aktywami przeprowadzony za pośrednictwem telegramowych botów przekroczył poziom 190 milionów dolarów. Ponadto w dniu 23 lipca padł rekord pod względem dziennego wolumenu transakcji.

Wtedy to przy użyciu tego narzędzia przehandlowano 10 milionów dolarów. Z zebranych przez badaczy danych wynika, że w lipcu 2023 roku łącznie z tego rodzaju rozwiązania korzystało 6000 unikalnych użytkowników każdego dnia. Gdy podsumowano wszystkie transakcje, to wyszło na to, że boty Telegrama zebrały ponad 15,5 tys. Etherów.

Jak działają telegramowe boty?

Użytkownik aplikacji Telegram może połączyć się z pewnymi platformami tradingowymi dzięki botom, za pośrednictwem których są wysyłane określone polecenia w formie wiadomości tekstowych. Wszystko to odbywa się z pozycji jednego komunikatora. Taki bot może posiadać integrację z platformami do handlu peer-to-peer oraz DEX-ami.

 

Jeden z autorów raportu od Binance Reaserch – Jie Xuan Chua- twierdzi, że boty Telegrama mają spory potencjał, by stać się integralną częścią rynku cyfrowych aktywów. Nie chodzi wyłącznie o handel kryptowalutami. Tego rodzaju narzędzie może pomóc także w farmingu air drop’ów oraz w zautomatyzowaniu operacji na tokenach, czyli snipingów.

Oferując użytkownikom stosunkowo bezproblemowy sposób wykonywania transakcji, boty mają potencjał do wykrojenia własnej niszy w ekosystemie kryptowalut – twierdzi analityk.

Do obsługi takiego bota potrzebujemy specjalnych tokenów zarządzania. Tutaj, w przypadku Telegrama, musimy posiadać token Unibot (UNIBOT). W ostatnim czasie jego wartość zaczęła również mocno wzrastać do po części koreluje z trendem używania tego typu narzędzi do trandingu. Pod koniec lipca odnotował on skok o 400%. W dniu 28 lipca osiągnął swoje ATH cenowe na poziomie 199 dolarów. W momencie pisania tego artykułu handluje on po cenie 162 dolary.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.