Naga Markets

circleDyrektor generalny firmy Circle – Jeremy Allaire jest optymistycznie nastawiony do rozwiązań opartych na AI. Niedawno zabrał on głos w sprawie sztucznej inteligencji na Twitterze, aby podkreślił, że ona i technologia blockchain są stworzone dla siebie nawzajem. W tym kontekście podał on przykład, iż boty bazujące na AI już dokonują transakcji w stablecoinie USD Coin (USDC). 

AI i blockchain to idealne połączenie, według CEO Circle

Dyrektor generalny firmy zajmującej się emisją drugiego co do wielkości stablecoina – USDC postanowił zabrać głos w sprawie sztucznej inteligencji. Z jego wypowiedzi na Twitterze wywnioskować można, iż popiera on narzędzia na niej bazujące. Jeremy Allaire stwierdził, że AI i blockchain są po prostu dla siebie stworzone. Aby zobrazować możliwy przypadek zastosowania sztucznej inteligencji w branży kryptowalut, zasugerował on, iż boty oparte na AI tworzą portfele dla USDC i wykonują transakcje w tym stablecoinie. 

Choć przedsiębiorca ten nie odniósł się do konkretnych osób bądź podmiotów, które wykorzystują takie narzędzia, zaznaczył, że handel stablecoinem przynależnych do Circle przez sztuczną inteligencję już jest wykonywany. 

Obok wypowiedzi Jeremy’ego Allaire pojawiły się kontrowersje. Sceptycy zaczęli zastanawiać się nad tym, czy tego typu transakcje wykonywane przez boty powinny być uznawane za sprawiedliwy i etyczne. Wszystko z uwagi na to, iż operacje te mogą być przeprowadzane w gronie niewielkiej liczby botów. 

Wśród innych zastosowań AI w branży blockchain dyrektor generalny Circle wymienił możliwość wykorzystywania sztucznej inteligencji w “generowanych maszynowo i egzekwowanych umowach”, a także “przy wymianie wartości między maszynami”. 

Innym przypadkiem jest użycie blockchaina dla rozwiązań bazujących na AI do śledzenia pochodzenia danych oraz ich własności. 

Capital.com
Advertisement

Projekty kryptowalutowe już wykorzystują AI 

Niektóre firmy skoncentrowane na świadczeniu usług związanych z krypto aktywami poszły za trendem, wdrażając rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji. Przykładowo Solana stworzyła narzędzie oparte na ChatGPT, które pozwala użytkownikom tego projektu oraz jego programistom na pobieranie danych z tej sieci. 

O dużym zainteresowaniu sztuczną inteligencją świadczy m.in. skok ilości globalnych wyszukiwań hasła AI w wyszukiwarce Google. Coraz więcej przedsiębiorstw chce iść z duchem czasu oraz zachować konkurencyjność poprzez wykorzystanie nowych technologii w swoich szeregach. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDolar ignoruje ryzyko niewypłacalności Stanów Zjednoczonych?
Następny artykułCo stanie się z papierami skarbowym USA w przypadku niewypłacalności? Rozwiewamy wątpliwości
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.