Naga MarketsBot, który kupuje bitcoina (BTC) za każdym razem gdy Elon Musk (Tesla) tweetuje o kryptowalucie
Elon Musk, prezes Tesli

Elon Musk wywiera ogromny wpływ na rynki kryptowalut – zarówno poprzez funkcję prezesa Tesli, która zainwestowała w bitcoina (BTC), jak i poprzez swoją nietypową aktywność na Twitterze. Kiedy Musk tweetuje o kryptowalutach, ceny skaczą. Ta ciekawa korelacja sprawiła, że londyński trader kryptowalutowy, Andrei Badoiu, zbudował bota o nazwie Cryptomaton kupującego BTC za każdym razem, gdy Musk wspomina o cyfrowej walucie. Badoiu twierdzi, że bot może przeprowadzić transakcję w ciągu kilku sekund od pojawienia się nowego wpisu na Twitterze prezesa Tesli.

  • Andrei Badoiu nie miał jeszcze możliwości przetestowania swojego narzędzia na prawdziwym rynku, gdyż Musk w ostatnim czasie nie wspomina nic o bitcoinie
  • Jest jednocześnie zdania, że narzędzie w przyszłości może pozwolić na śledzenie innych celebrytów, których opinie i wypowiedzi kreują notowania kryptowalut

Elon Musk tweetuje, Cryptomaton kupuje bitcoina (BTC)

W wywiadzie udzielonym portalowi Decrypt, Badoiu mówi, że handlowcy od dawna używają takich narzędzi do kupowania lub sprzedawania akcji w odpowiedzi na komentarze wpływowych osób, a zautomatyzowane narzędzia są szczególnie trafne dla rynków kryptowalut, gdzie opinie ekspertów i influencerów, takich jak między innymi Elon Musk, potrafią jeszcze mocniej odbijać się na cenach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W teorii, bot autorstwa Badoiu może pozwolić użytkownikom na osiągnięcie zysku poprzez kupno BTC tuż przed napędzanym przez Muska skokiem cenowym – choć nie zostało to jeszcze przetestowane na żywo, ponieważ Musk nie tweetował od czasu gdy bot został uruchomiony.

Nie zmienia to jednak faktu, że Elon Musk rzeczywiście manipuluje cenami kryptowalut: bitcoina oraz dogecoina (DOGE), co pokazało lutowe badanie przeprowadzone przez Blockain Research Lab (BRL).

Podczas gdy bot może spodobać się wielu inwestorom, wymaga on również wysokiego stopnia wiedzy technicznej. Jak wyjaśnia Badoiu na swojej stronie internetowej, użytkownicy muszą skonfigurować go za pomocą narzędzi deweloperskich Twittera i konta powiązanego z platformą handlową MetaTrader 5. Niemniej jednak Badoiu twierdzi, że projekt wywołał spory entuzjazm, zarówno na portalu Reddit, jak i na GitHubie gdzie spora grupa osób pobrała narzędzia do wdrożenia zautomatyzowanego mechanizmu zakupowego.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Prezes Tesli to jedynie początek, Badoiu chce śledzić również innych kryptowalutowych celebrytów

Badoiu ma nadzieję, że główne giełdy kryptowalutowe, takie jak Coinbase i Binance, dodadzą w przyszłości narzędzia badawcze śledzące aktywność w mediach społecznościowych wpływającą na ceny kryptowalut.

Badoiu zauważył również, że jego narzędzie śledzące tweety Elona Muska wykorzystuje tak zwaną analizę sentymentu – szybko rozwijającą się dziedzinę, która w oparciu o sztuczną inteligencję rozpoznaje, czy komentarze na dany temat w mediach społecznościowych są pozytywne czy negatywne. Podczas gdy kryptowalutowe komentarze Muska do tej pory były głównie pozytywne, to zawsze może się to zmienić.

– Musk jest tak nieprzewidywalny, że z łatwością mógłby zatweetować „Bitcoin jest do bani” – mówi Badoiu. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Pod koniec lutego Musk informował na Twitterze, że jego zdaniem cena bitcoina i etheru jest za wysoka. Tego samego dnia kurs BTC osuwał się o ponad 5%, chwilowo tracąc nawet 18%.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs polskiego złotego | bitcoin wykresy | euro usd | akcje pgnige | kursy walut w czasie rzeczywistym forex |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here