Naga MarketsPaździernik nieodłącznie wiąże się z sezonem wyników. Podobnie jak na spółki na WallStreet, brokerzy działający w Polsce publikują wyniki osiągnięte przez swoich klientów w minionym, trzecim kwartale tego roku. Wczoraj poznaliśmy dane opublikowane przez Admiral Markets, dziś skupiamy się na wynikach BossaFX. Wszystkie informacje dotyczące kwartalnych publikacji brokerów można znaleźć pod tagiem Q3 2017


W maju zeszłego roku Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała nowe wytyczne dotyczące świadczenia usług maklerskich na rynku OTC instrumentów pochodnych. Zgodnie z zapisami dokumentu, brokerzy działający pod regulacjami KNF zobowiązani są do informowania o wynikach kwartalnych swoich klientów. BossaFX wypełniając zalecenia Komisji publikuje tabelę wyników za III kwartał 2017 roku w podziale na grupy instrumentów: Największe zmiany w stosunku do poprzedniego raportu zaszły w grupie Bond/Interest Rate CFD, w kwartale poprzednim odsetek traderów notujących zysk na tej grupie instrumentów przekraczał 55%. Obecnie wynosi on jedynie 46,15% co nadal jest jedną z najwyższych wartości w opublikowanym dziś raporcie.

Martwić może postępujący spadek liczby rachunków notujących zysk na instrumentach Forex CFD. W handlu kontraktami różnicowymi na kurs walut zysk odnotowało jedynie 35,85% klientów BossaFX  – gorzej niż w poprzednim kwartale (37,75%), ale lepiej niż w przypadku Admiral Markets.

Wyniki klientów w Q3 2017 w podziale na lewar ustalony na danym instrumencie wygląda następująco:

Jak informuje BossaFX standardowy czas procesowania zleceń składanych przez klientów za III Kwartał 2017 r. wynosi 59 milisekund. Zlecenie klienta rozumiane jest jako zawarcie zlecenia oczekującego, zlecenie kupna lub sprzedaży, oraz anulacja lub modyfikacje tych zleceń.

Sprawdź też: BossaFX wprowadza ochronę przed ujemnym saldem. Wywiad z Sebastianem Zadorą

Szczegółowe informacje, w tym sposób wyliczania punktów swapowych, tabela rolowań czy tabele różnic pomiędzy instrumentami pochodnymi (CFD), a instrumentami bazowymi znajdują się na stronie brokera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here