Naga MarketsBrokerzy działający w Polsce publikują wyniki osiągnięte przez swoich klientów w minionym, pierwszym kwartale 2018  roku. Ostatnio poznaliśmy dane opublikowane przez DM mBanku, dziś skupiamy się na wynikach BossaFX. Wszystkie informacje dotyczące kwartalnych publikacji brokerów można znaleźć pod tagiem Q1 2018.


Regulacje KNF zobowiązują brokerów doinformowania o wynikach kwartalnych swoich klientów. BossaFX wypełniając zalecenia Komisji publikuje tabelę wyników za I kwartał 2018 roku w podziale na grupy instrumentów:

Największe zmiany w stosunku do poprzedniego raportu zaszły w grupie Commodity CFD, w kwartale poprzednim odsetek traderów notujących zysk na tej grupie instrumentów przekraczał 41%. Obecnie wynosi on aż 47% i jest to najwyższa wartość w podziale na poszczególne klasy aktywów. Dobra passa została utrzymana na Bond/Iterest Rate CFD, tu również wysoki odsetek zyskujących.

Bardzo pogorszyła się sytuacja osób inwestujących na Equity CFD, poprzednio było to ponad 30% a dziś jedynie 23,88%. Procentowo mniej zyskujących było na takich aktywach jak Forex oraz Index CFD, odpowiednio 35,04% wobec 36,80% poprzednio oraz 34,49% wobec 33,67.

Wyniki klientów w Q1 2018 w podziale na lewar ustalony na danym instrumencie wygląda następująco:

Jak informuje BossaFX standardowy czas procesowania zleceń składanych przez klientów za I kwartał 2018 r. wynosi  71 milisekund. Zlecenie klienta rozumiane jest jako zawarcie zlecenia oczekującego, zlecenie kupna lub sprzedaży, oraz anulacja lub modyfikacje tych zleceń.


Szczegółowe informacje, w tym sposób wyliczania punktów swapowych, tabela rolowań czy tabele różnic pomiędzy instrumentami pochodnymi (CFD), a instrumentami bazowymi znajdują się na stronie brokera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoznaj grupę Naga AG i 6 innowacyjnych produktów
Następny artykułEURJPY rośnie do poziomów z lutego
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here