TMS


comparic broker bossafxZgodnie z przepisami Komisji Nadzoru Finansowego, brokerzy świadczący usługi w zakresie rynku FX/CFD inwestorom detalicznym z Polski mają obowiązek publikacji kwartalnych wyników swoich klientów. W związku z tym, wraz z początkiem nowego roku zaczęły pojawiać się raporty z wynikami traderów za ostatni kwartał minionego roku. Jako pierwszy swoje zestawienie opublikował BossaFX.


Wyniki z podziałem na instrumenty i dźwignię

Wyniki za czwarty kwartał wskazują, iż drastycznie spadł poziom osób realizujących zysk na CFD obligacjach/stopach procentowych z 43.08% raportowanego w Q3 2017 do 32.20%. Z kolei wzrost zysków odnotowali klienci inwestujący na CFD towarach (z 41.99% do 44.42%), walutach (z 42.54% do 48.97%) oraz na indeksach (43.71% do 46.15%).

Wyniki zyskowności klientów BossaFx

Wyniki klientów w Q3 2017 w podziale na lewar ustalony na danym instrumencie wygląda następująco:

Wyniki zyskowności klientów BossaFx

Jak informuje BossaFX standardowy czas procesowania zleceń składanych przez klientów za IV kwartał 2018 r. wynosi 82 milisekund (pogorszenie o 6 milisekund w porównaniu z poprzednim kwartałem). Zlecenie klienta rozumiane jest jako zawarcie zlecenia oczekującego, zlecenie kupna lub sprzedaży, oraz anulacja lub modyfikacje tych zleceń.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie brokera. Wszystkie informacje dotyczące kwartalnych publikacji brokerów można znaleźć pod tagiem Q4 2018.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułProducent koparek kryptowalutowych Canaan rozważa IPO na giełdzie w Nowym Jorku
Następny artykułKryptowaluty – czy to już dołek w notowaniach?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

2 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego w takim razie na stronie Bossa jest napisane “78% klientów detalicznych traci inwestując w CFD”? Czy to klienci profesjonalni aż tak poprawiają średni wynik?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here