Naga MarketsBitBayOkazuje się, że konsekwencje upadku BitMarketu są o wiele groźniejsze dla rynku kryptowalut w Polsce, niż można się było spodziewać po pierwszym miesiącu od tego przykrego wydarzenia. Teraz media donoszą o tym, że BOŚ wypowiedział wszystkie umowy operatorowi płatności Igoria Trade. Czy uderzy to w BitBaya, największą polską kryptogiełdę?

Pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się niedługo po upadku Bitmarketu. Wtedy BitBay informował klientów:

“Według przekazanych nam informacji i komunikatu Igoria Trade S. A., na skutek upadku giełdy BitMarket, BOŚ bank zadecydował o czasowym wstrzymaniu transakcji operatora. Mimo że w BOŚ nie były prowadzone rachunki należące do BitMarketu, co niezwłocznie w oświadczeniu potwierdziła Igoria Trade S.A., bank zażądał dodatkowej dokumentacji, która jest obecnie przygotowywana.”

Co zrobi BitBay?

Dziś okazuje się, że BOŚ całkowicie wypowiedział umowy operatorowi płatności Igoria Trade. Tym samym BitBay, który był klientem, Igorii, stracił możliwość transferowania środków fiat swoich użytkowników.

Okazuje się jednak, że giełda była przygotowana na taką ewentualność. Dziś na swoim profilu na Facebooku firma napisała:

“Wczoraj otrzymaliśmy informację, że obsługującemu nas operatorowi płatności (Igoria Trade S.A.) bank BOŚ wypowiedział umowę o świadczenie usług. Negocjacje są nadal prowadzone. Pomimo tej sytuacji, nasi użytkownicy nie mają powodów do zmartwień. Nie przewidujemy większych utrudnień w korzystaniu z platformy. Znając specyfikę polskiego rynku, byliśmy przygotowani na taką ewentualność i uruchomienie alternatywnych rachunków.”

Środki użytkowników są – jak podaje firma – bezpieczne i pozostają trzymane na niezależnych rachunkach bankowych, do których “nie ma dostępu ani z poziomu platformy, ani operatora, który nas w danym regionie obsługuje”.

Co dalej z całą sytuacją zamierza zrobić BitBay?

“W przypadku nieprzedłużenia przez bank umowy operatorowi płatności, w przyszłym tygodniu zostaną uruchomione nowe rachunki. Z przyczyn technicznych może wystąpić kilkudniowa przerwa w obsłudze przelewów bankowych. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby czas ten maksymalnie skrócić. Prosimy o Waszą wyrozumiałość. W tym czasie dostępne będą nasze dotychczasowe metody wpłat i wypłat:

– wpłaty i wypłaty kryptowalut,
– usługę wpłat i wypłat na poczcie,
– wypłaty w bankomatach.

Nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego pisma w tej sprawie od operatora. Z przekazanych nam informacji wynika, że negocjacje z bankiem nadal trwają. Mamy nadzieję, że przyniosą pozytywny rezultat. Niezależnie od ich przebiegu pracujemy nad alternatywnymi rozwiązaniami dla wpłat i wypłat walut fiat.”

Zgodnie z informacjami, do jakich dotarła nasza redakcja, obecna sytuacja jest wynikiem nacisków KNF na BOŚ.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here