Naga Marketsbos bankGeneralny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF) nałożył 4,5 mln zł kary na Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) za niedopełnienie obowiązku stosowania środków bezpieczeństwa finansowego oraz za niedopełnienie obowiązku dokumentowania zastosowanych środków bezpieczeństwa finansowego, podał bank. BOŚ Bank zapowiedział, że utworzy rezerwę na tę karę oraz odwoła się od decyzji GIIF.

Retro

GIIF nałożył 4,5 mln zł kary na Bank Ochrony Środowiska

“Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, że w dniu 31 lipca 2020 roku bank otrzymał decyzję Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o nałożeniu kary administracyjnej w formie kary pieniężnej w wysokości 4 500 000 zł za niedopełnienie obowiązku stosowania środków bezpieczeństwa finansowego oraz za niedopełnienie obowiązku dokumentowania zastosowanych środków bezpieczeństwa finansowego (ustawa z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu art. 33 ust. 1 i art. 34 ust. 1 pkt 2 i 4 oraz art. 34 ust. 3)” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Bank Ochrony Środowiska będzie składał odwołanie od decyzji Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Z uwagi na wpłynięcie decyzji, bank utworzy rezerwę w wysokości 4 500 000 zł” – czytamy dalej.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A. Aktywa razem banku wyniosły 18,49 mld zł na koniec 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here