Naga MarketsZgodnie z raportem opublikowanym w drugiej połowie października autorstwa Michała Sobolewskiego z Domu Maklerskiego BOŚ, instytucja utrzymała rekomendację dla akcji BZ WBK na poziomie trzymaj (rekomendacja fundamentalna), obniżając jednocześnie rekomendację relatywną do „neutralnie”.

„26 października BZ WBK opublikuje swoje wyniki za III kw. 2017 roku, które w  naszej ocenie powinny być przyzwoite. Oczekujemy solidnego wzrostu dochodów podstawowych w  porównaniu do ub. kwartału. Po stronie kosztów spodziewamy się kwartalnego spadku głównie ze względu na efekt wysokiej bazy. Oczekujemy unormowania salda odpisów aktualizujących na poziomie wyższym niż w ubiegłym kwartale. Prognozujemy w III kw. br. 544 mln zł zysku netto (-17% kw./kw. i +28% r/r)” – czytamy w rekomendacji DM BOŚ.

Źródło: BOŚ

W ujęciu 12-miesięcznym instytucja nadal spodziewa się osiągnięcia przez akcje ceny 373,3 zł. Na tle porównywalnych spółek BZ WBK jest notowany z premią do średniej sektora. Wspomniany przez dom maklerski poziom testowany był ostatnio w sierpniu bieżącego roku.

Co oznaczają rekomendacje trzymaj i neutralnie?

  • Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
  • Neutralnie – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot zbliżony do zwrotu z benchmarku w ciągu następnego kwartału.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here