Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 21 lutego, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną Emperii “sprzedaj”  oraz rekomendację relatywną względem rynku”neutralnie”. Wycena spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 73,9 zł za akcję.


“Ogłoszone przez Maxima Grupe wezwanie na 100% akcji Emperii po 100 zł za akcję implikuje, że transakcja odbędzie się przy 24x P/E i 8,5x EV/EBITDA na 2018P (10,1x przy uwzględnieniu 194 mln zł zaległego podatku). W naszej ocenie cena w wezwaniu jest atrakcyjna i rekomendujemy sprzedaż akcji Emperii. Ponieważ nie ma jeszcze zgody UOKiK na transakcję, wezwanie zostało przedłużone do 16 marca br.” – komentarz banku w sprawie wezwania.

W ostatnich miesiącach nastapił dynamiczny rozwój sieci, która powiększyła się w całym 2017 roku o 77 sklepów Stokrotka (w tym 25 w samym grudniu). Emperia korzysta na wzroście inflacji cen produktów spożywczych i poprawia sprzedaż.

Analitycy oczekują wzrostu o 8% skonsolidowanych przychodów do ponad 700 mln i wzrostu zysku netto o 23% r/r do 15,1 mln zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJPMorgan przyznaje, że kryptowaluty mogą zniszczyć banki
Następny artykułBez dowodu nie pohandlujesz krypto… w Malezji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here