Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 22 lutego, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną Eurocashu na “trzymaj”  oraz rekomendację relatywną względem rynku”niedoważaj”. Wycena spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 211,3 zł za akcję. W przypadku spółki Vindexus rekomendacje to odpowiednio “kupuj” i “przeważaj” a cena docelowa 11,70 zł.


Firma Eurocash to drugi gracz (po Biedronce) na rynku dóbr szybko zbywalnych z interesującym modelem biznesowym. Spółka wzmocniła sieć przejmując Tradis, potem Kolportera, Inmedio a teraz czeka na zgodę UOKiKu w sprawie filmy Mila.

“Pomimo udanych przejęć zyski Spółki w 2016 stanęły w miejscu (EBITDA i zysk netto spadły odpowiednio o 7% i 13% r/r). Pod wpływem rozczarowujących wyników w I-III kw. ub. roku obniżyliśmy po raz kolejny prognozy zysków dla Eurocashu na 2017 i lata następne. Pomimo dwucyfrowego potencjału wzrostu kursu akcji względem naszej 12-miesięcznej wyceny podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Trzymaj, ponieważ spodziewamy się, że może utrzymać się w I poł. ub.r. presja na wyniki Spółki, a nasze prognozy zysków na 2018 rok są ściśle uzależnione od powodzenia restrukturyzacji, które pozostaje pod znakiem zapytania. Nie zmieniamy również krótkoterminowej rekomendacji relatywnej Niedoważaj zakładając, że wyniki kwartalne za IV kw. ub.r. będą słabe.” – czytamy w raporcie.

Analitycy obniżają prognozę EBITDA na kolejne lata o 3% w związku z rosnącymi kosztami i oczekują powolnej poprawy rentowności w wyniku prowadzonej restrukturyzacji.

Vindexus

“Kupuj + Przeważaj. Podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj biorąc pod uwagę niewymagającą wycenę, dodatnią dynamikę zysków i sprzyjające warunki działania (lepsza kondycja dłużników, niskie stopy procentowe). Ponadto portfele wierzytelności, które Spółka przejmuje, również powinny wpłynąć pozytywnie na wyniki w najbliższym i średnim okresie. Podtrzymujemy również nasze krótkoterminowe relatywne względem rynku zalecenie Przeważaj biorąc pod uwagę perspektywy dobrych wyników finansowych Spółki.”– czytamy w uzasadnieniu.

Analitycy oczekują lepszych wyników za 2017 rok, które zostaną podane 30 kwietnia. Głównie po stronie przychodów, które mają być dwucyfrowe dzięki lepszej windykacji należności. Zysk operacyjny 6,7 milionów a zysk netto 5,1 mln (+41% q/q).

SYSTEM REKOMENDACYJNY

Kupuj – fundamentalnie niedowartościowana (potencjał wzrostu (procentowa różnica pomiędzy 12M EFV i ceną rynkową) powyżej kosztu kapitału) + zidentyfikowane katalizatory, które powinny zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
Trzymaj – albo (i) właściwie wyceniona, lub (ii) fundamentalnie niedowartościowana/przewartościowana, ale brak katalizatorów, które mogą zniwelować różnicę pomiędzy ceną rynkową a wyceną;
Przeważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot lepszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.
Niedoważaj – oczekujemy, iż inwestycja w akcje spółki da zwrot gorszy niż benchmark w ciągu następnego kwartału.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 2.03.2018
Następny artykułInwestowanie w certyfikaty TURBO – transmisja z #101 Trading Jam Session
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here