Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 12 lutego, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska obniżył rekomendację fundamentalną Enel-medu do “trzymaj”  oraz rekomendację relatywną względem rynku do “niedoważaj”. Kurs spółki w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowany jest na poziomie 11,8 zł za akcję.

“Obniżamy rekomendacje dla walorów Enel-Medu: długoterminową fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj) i krótkoterminową relatywną do Niedoważaj (poprzednio Neutralnie). W dłuższej perspektywie strategia Spółki opierająca się na uruchamianiu nowych centrów medycznych(…) powinna być korzystna. Tymczasem wyniki finansowe za IV kw. ub.r. mogą rozczarować z uwagi na wzrost kosztów poddostawców oraz kosztów operacyjnych.” – czytamy w raporcie z 12 lutego.

Analitycy banku spodziewają się słabszych wyników za IV kwartał 2017 roku ze względu na wysoką bazę (liczba zachorowań) oraz wzrost kosztów m.in. w związku z uruchomieniem nowych centrów medycznych.

W 2018 roku wyniki spółki powinny się poprawić, prognoza 26mln EBITDA vs. 28 mln poprzednio, dodatkowo otwarcie nowych 4 centrów medycznych powinno korzystnie odbić się na wynikach spółki. Analitycy przewidują również dwucyfrowe tempo sprzedaży w latach 2018-2022 w związku z rozwojem prywatnej opieki medycznej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDolar w ważnym punkcie, podobnie jak większość głównych par
Następny artykułDeutsche Bank sprzedaje AUDJPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here